SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Uğurcan Çakır: Milletimiz bize inansın, güvensin!

FUTBOL | 06.06.2021 19:31

A Milli file bekçisi Uğurcan Çakır, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2020) dair önemli açıklamalarda bulundu.

Uğurcan Çakır: Milletimiz bize inansın, güvensin!

A Milli Futbol Takımı’mızın başarılı kalecilerinden Uğurcan Çakır, millilerin Almanya'nın Harsewinkel kentinde kamp yaptığı otelde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“ÜLKEMİZ DE HEYECANLI, BUNU HİSSEDİYORUZ”

Uğurcan Çakır, EURO 2020 öncesi heyecanlı olduklarını söyledi ve şunları ekledi:

"Görüyorum siz de çok heyecanlısınız, ülkemiz de çok heyecanlı. Bunu hissediyoruz. Yoğun bir sezonun ardından Antalya’da güzel bir kamp ortamı vardı. Yoğun sezondan sonra dinlenip antrenman yapma fırsatı bulduk. Almanya’da da çok güzel bir kamp ortamı var. İyi bir takımımız var, aile ortamı var, herkes birbirini seviyor, saygılı. İnşallah Avrupa Şampiyonası’nda da istediğimiz hedeflere ulaşırız."

“BU AİLE ORTAMIYLA BAŞARILAR GELİYOR”

Milli takımdaki samimi birliktelik ile ilgili de konuşan Uğurcan, "Çok güzel bir aile ve arkadaşlık ortamı var. Genç kardeşlerimiz çok iyi niyetli, saygılı, abilerimiz yol gösteren oluyor. Umut yakın arkadaşım ama herkesin masasına gidip konuşabiliyorsunuz. Bu aile ortamıyla başarılar geliyor. Dünya Kupası elemelerinde bunu göstermiştik, burada da çok güzel bir aile ortamı var. Milli takım formasıyla başarılara ulaşmak hedefim. Grupta da İtalya ekol takım, turnuvanın favorilerinden görülüyor. Biz her maça tek tek hazırlanıp, hedefimize doğru yürüyeceğiz. Tek tek bakmam önemli. Kendimize ve takım arkadaşlarıma güveniyorum, bu daha önemli bence." ifadelerini kullandı.

“ALTAY’IN SÖYLEDİKLERİNE KATILIYORUM”

Uğurcan, Altay Bayındır’ın; "Oynamadığımız zaman ter sileriz, oynadığımız zaman terimizin silinmesini bekleriz." sözlerinin hatırlatılması üzerine ise şunları aktardı:

"Altay çok güzel kelimeler kullandı, ben de buna katılıyorum. Kimin oynadığının önemi yok, şanlı forma üstümüzde olduğunda büyük gurur yaşıyoruz. Herkes birbirine destek verir. Canı gönülden inanıyorum. Takımımızın başarısı önemli, kişisel hedeflerim takımın başarısının önüne geçmiyor. Çok güzel bir jenerasyon var, çok iyi kaleciler var, oynadıkça öz güven kazandılar. Ben de bunu yaşadım, genç yaşta Trabzonspor gibi bir camianın kalesine geçtim. Çok iyi genç kalecilerimiz var; birçoğuyla alt yaşlarda beraber çalıştık, karşılıklı oynadık. İnşallah onlar da en üst seviyeye gelir. Hak eden burada olur."

“BİZİM MİLLİ TAKIMIMIZ, BİZİM ÇOCUKLARIZ”

Uğurcan, Türk halkına ise turnuva öncesinde şu mesajı gönderdi:

“Bu bizim milli takımımız, bizim milletimiz, bizim çocuklarız yani. EURO 2008 ve 2016’yı hatırlıyorum. Nihat ağabeyin atığı golü izlerken hala tüylerim diken diken oluyor. Bize inansınlar ve güvensinler. Ay-yıldızlı bayrak her şeyin üstündedir, duaları bizlerle olsun. İnşallah biz de onların dualarını karşılıksız bırakmamak için çalışacağız. Bizim çocuklar inşallah iyi şeyler yapacak.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya