SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Uğurcan Çakır’a sürpriz talip

FUTBOL | 05.04.2020 10:25

Portekiz’in Benfica Kulübü, Trabzonspor’un başarılı kalecisi Uğurcan Çakır’a sürpriz bir şekilde talip oldu. Bordo-mavililer, Uğurcan’a fiyat biçti.

Uğurcan Çakır’a sürpriz talip

Aldığı futbolcuları parlatıp, daha sonrasında yüksek bir bonservis bedeliyle satmasıyla ünlü Portekiz ekiplerinden Benfica, Trabzonspor’un başarılı kalecisi Uğurcan Çakır’a talip oldu. Yunan kalecisi Odysseas Vlachodimos’u satması beklenen Portekiz ekibinin, eldivenleri Uğurcan’a vereceği iddia edildi.

Bordo-mavililerin genç kalecisini de parlatıp iyi bir fiyata satmak isteyen Benfica, bu transferde ısrarcı…

TRABZONSPOR YÖNETİMİNİN FİYAT CEVABI BELLİ OLDU

Trabzonspor Yönetimi, kaleci Uğurcan için kapısını çalan Benfica’ya fiyatını iletti. Bordo-mavililer 20 milyon Euro gibi bir ücret, artı olarak da sonraki satış bedelinden yüzde 20 ila 30 arasında bir gelir istedi. Karadeniz Fırtınası’nın bonservis talebinin daha yüksek olması bekleniliyordu fakat bordo-mavili yönetim, transfer sözleşmesine koyduracağı satış payındaki kâr oranını yüksek tutarak, yeni bir çözüm yolu üretti.

Benfica Kulübü’nün de her aldığı oyuncuyu parlatarak çok yüksek bir bedele satması, Portekizli yöneticilerin kullandığı bir koz olduğu iddia edildi.

Portekiz ekibi, son olarak Rio Ave’den 500 bin Euro’ya satın aldığı Ederson’u, 40 milyon Pound’a Manchester City’e satarak; kaleci anlamındaki son vurgununu yaptı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya