SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ümit Özat’tan Fenerbahçe açıklaması

FUTBOL | 30.05.2020 16:30

Fenerbahçe’nin eski kaptanı Ümit Özat, sarı-lacivertlilerin gündemiyle alakalı konuşurken; Galatasaray’la olan rekabet hakkında açıklamalarda bulundu.

Ümit Özat’tan Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe’nin eski kaptanlarından Ümit Özat, Kazan Dairesi isimli Podcast kanalına konuk oldu. Sarı-lacivertlilerin son durumunu değerlendiren Özat, Galatasaray rekabetiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

ÜMİT ÖZAT’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI

- "Fenerbahçe’nin durumu tabii ki başarılı değil ama kudretiyle, doğru yapılanmayla bu durumdan çıkacaktır. Her büyük takım böyle zamanlar yaşamıştır. Galatasaray’ın 14 yıl şampiyon olamadığı zaman oldu."

-“Yurt içi başarıları ben açıkçası çok önemsemiyorum. Onlar bizi yenebilir, biz onları yenebiliriz ama maalesef bizim insanımız birbirine takılmayı çok seviyor. Bana deseler ki Galatasaray’a 15-0 yenileceksin ama Avrupa’da kupa alacaksın, kupayı tercih ederim.”

“Galatasaray, futbol aklı olarak Fenerbahçe'nin önünde ama spor aklı olarak, spor kulübü olarak baktığımızda Fenerbahçe çok çok önde. Voleybol, yüzme, boks... Fenerbahçe bir spor kulübü. O açıdan baktığınızda Fenerbahçe’nin gelişimi hepsinden fazla.”

-"Abdullah Avcı'nın çok doğru bir söylemi var. 'Galatasaray 27, biz 30 puanız. Abdullah Avcı gitsin deniyordu ama Galatasaray'da böyle bir şey yoktu'. Galatasaray'da konuşulmadığı için bugün şampiyonluğun en büyük adayı, Beşiktaş'ta konuşulduğu için hoca şu an orada değil."

-“Ben de olsam Roberto Carlos'u gider alırım ama o dönem Fenerbahçe'nin ihtiyacı sol bek değildi. Carlos geliyorsa da 1-2 yıldız daha alırdın yanına. Fenerbahçe, Türk kaleci kazanacağım diye 5 şampiyonluk verdi.”

-"İstanbul, Fatih Sultan Mehmet'e nasip olmuş. Kurtuluş Savaşı, Atatürk'e nasip olmuş. UEFA Kupası, Fatih Hoca'ya nasip olmuş. İnşallah Şampiyonlar Ligi bana nasip olur."

-Galatasaray’ın başına geçer misiniz bir gün?

-“Fatih Hoca ile baba oğul gibi ilişkimiz var ama taş yerinde ağırdır, bu herkes için geçerli. Birbirimize zarar veririz bu konuda. Herkesin mensup olduğu bir kulüp var."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya