SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ünal Karaman'dan oyuncularına övgü!

FUTBOL | 28.12.2019 20:18

Ünal Karaman'dan oyuncularına övgü!

Süper Lig'de ilk yarının son maçında Trabzonspor kendi sahasında Kayserispor'u 6-2'lik skorla geçti. Bordo mavililerin teknik direktörü Ünal Karaman maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Sözlerine oyuncularını överek başlayan Karaman, "Her türlü zorluğu karşı hiçbir mazeret üretmeksizin sadece işini odaklanmış profesyonellerle böyle bir sonuç aldık. Dolayısıyla bugün sadece 1 maç kazanma değil, maç kazanmanın ötesinde oyuncuların gösterdiği duruş var. Onların hocaları olarak onlarla gurur duyuyorum. Bazen soyunma odasında çok kızdığımız, bağırdığımız maçlar da oldu. Kazandığımız maçlar sonrasında da bunlar yaşandı. Aidiyet hissi düşündüğümüz kadar basit bir duygu değil. Her şeye rağmen bütün oyuncularımı rengi, milliyeti, ülkesi ne olursa olsun alınlarından öpüyorum. Gösterdiği başarıdan dolayı kutluyorum." ifadelerini kullandı.

29. MAÇIMIZI OYNUYORUZ

Oyuncuları eleştirirken adaletli olmak gerektiğini söyleyen tecrübeli teknik adam, "Zaman zaman insanlar bize eleştiri getirebilirler. Camianın içinden insanlar da bunu yapabilir. Ben oyuncularıma empati yapabiliyorum. Oyuncularımın sahaya her şeyi koyduklarını, yorulduklarını görebiliyorum. Onları eleştirirken de bunu göz önüne alarak eleştiriyorum. Rakip ayırt etmeyen bir Trabzonspor var. Her zaman kendini aşmaya çalışan bir oyuncu gruba var. Hiçbir yorgunluğu bahane etmeyen bir takımız. Devre bittiğinde 29. maçımızı oynuyoruz." şeklinde konuştu.

OYUNCULARIMLA GURUR DUYUYORUM

Bordo mavililerin teknik patronu oyuncularıyla gurur duyduğunu söyleyerek, "Doğrusuyla, yanlışıyla ilk yarı bitti. Basit maçlarda kaybettiğimiz puanlar da dahil olmak üzere, oyuncularım tüm performansıyla gurur duyuyorum. İyi bir tatili hak ettiler. Biz üç buçuk günde 1 maç oynadık. Belki oyuncularımızı Avrupa'da da her maçta oynatsaydık ciddi sakatlıklar yaşayacaklardı. Onlar da insan. Bu arkadaşlar gece 12'de tesise gelip, sabah 9'da tekrar antrenmana geliyorlar. Avrupa maçlarına as dediğiniz kadroyla çıkıp, bir sonraki maçta yenilsem yine eleştirecektiniz. Eğer eleştiri yapmak isterseniz istediğiniz pencereden bakabilirsiniz. Varsayımlar üzerinden değil gerçekler üzerinden gidiyoruz. Biz 4. torbadan katılan bir takımız. Dolayısıyla güç sıralaması yaptığımızda durum ortada. Trabzonspor büyüklüğünü biliyoruz ama gerçekleri de gözardı edemeyiz. Eğer puanımızı ilerleyen yıllarda yukarı çekip 1. torbaya çekebilirsek daha iyi Avrupa macerası yaşayabiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya