SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ünlü Maracana Stadı, hastaneye dönüştürüldü

FUTBOL | 10.05.2020 19:03

Brezilya’da bulunan ünlü Maracana Stadyumu, artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları sebebiyle; hastaneye dönüştürüldü.

Ünlü Maracana Stadı, hastaneye dönüştürüldü

Güney Amerika’da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) en çok etkilenen ülkelerden biri olan Brezilya’da, ülkenin en büyük stadyumlarından Maracana Stadı, pandemi nedeniyle hastaneye dönüştürüldü.

TOPLAMDA 400 YATAK KAPASİTELİ BİR HASTANE YAPILIYOR

Brezilya basınında yer alan habere göre; Rio de Janerio eyaletinde bulunan ve 2014’te de Dünya Kupası maçlarının oynandığı Maracana Stadyumu’nun dış bölgesinde ağır vakadaki hastalara ayrılmak üzere, 38 günde inşa edilen bir geçici bir hastane yapıldı. Toplamda 400 yatak kapasiteli olacak bu alanda, şu anda 50 adet yoğun bakım olmak üzere 170 yatak bulunmakta. Rio Valiliği’nden yapılan açıklamada; kalan 230 yatağın ise Mayıs ayının ortalarına doğru bitirileceği duyuruldu.

Rio de Janerio eyaletinde koronavirüs kaynaklı 1653 ölüm ve 16 bin 929 vaka sayısı bulunuyor. Rio, Brezilya’da Sao Paulo eyaletinden sonra koronavirüs salgınından en çok etkilenen eyalet olarak öne çıkıyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya