SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Vedat Muriqi'ten eşi Edibe Muriqi'e çalım

FUTBOL | 07.03.2020 16:33

Fenerbahçe'nin Kosovalı futbolcusu Vedat Muriqi, Edibe Muriqi ile birlikte röportaj verirken golcü oyuncunun hayatının çalımını eşine attığı öğrenildi

Vedat Muriqi'ten eşi Edibe Muriqi'e çalım

Fenerbahçe'nin Kosavalı golcüsü Vedat Muriqi, Hürriyet'e; eşinden hayallerine, Ersun Yanal'dan Emre Belözoğlu'na önemli açıklamalarda bulundu. Takımın kötü gidişinin kendisini etkilediğini belirten 25 yaşındaki golcü, sosyal medyadan yapılan eleştirileri düşünmemeye çalıştığını itiraf etti.

Her ne kadar etkilenmeye çalışamsak da etkileniyoruz diyen Muriqi, "Mesleğimi kutsal görüyorum. Baskı başarıya iter sözü doğru ancak çok zor. Tüm gücümle Fenerbahçe'yi şampiyonluğa taşımak için elinden ne geliyorsa yapacağım" diye konuştu.

Performansıyla Avrupa'nın dev kulüplerinin radarında olan Vedat Muriqi, eşinin desteğine de dem vurdu. Eşi Edibe Muriqi'nin hiçbir zaman gelmem, yapmam demediğine dikkat çeken Kosovalı, "Futbolcu eşleri görüyoruz; eşi gitmek istemediği için çok iyi transfer tekliflerini geri çeviriyorlar. Eşim sağ olsun, hem yanımda oldu. Destekledi beni" şeklinde konuştu.

Edibe Muriqi'nin desteğinden yana oldukça mutlu olduğunu blirten Vedat Muriqi'nin eşini kandırdığı gün yüzüne çıktı. İlişkilerinin başında Vedat'ın futbolcu olması sebebiyle ayrıldıklarını ifade eden Edibe, "Vedat beni evlenince futbolu bırakacağını söyleyerek kandırdı.

Bu durumdan çok da memnun değilim. Tamamen Vedat'ın işine odaklı bir hayatımız var. Ben de kimya mühendisiyim, Kosova'da iş bulur çalışırsın dedim. Transfer konusunda bana sürekli danışır.

Gelir misin, sorun olur mu şeklinde sorular sorar. Vedat, her zaman takım arkadaşı bulabilir ancak sonunda benim hayatım tamamen değişime uğruyor. Artık hayatıma İstanbul'da devam etmek istiyorum. Yurt dışından takımlar Vedat'ı izlemeye geldiklerinde; hep ne olur gitmeyelim derim. Burayı çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

Sezon başında iki ezeki rakibin kıyasıya rekabetine sahne olan transfer hakkında da açıklamalarda bulunan Edibe Muriqi, sürece tatilde denk geldiklerini itiraf etti.

Vedat'ın çok sık İstanbul'a gidip geldiğine değinen Edibe, "Vedat şöyle dedi, Vedat böyle bir şey dedi. Aslında hiç alakası yok. Herkes kafasından bir şeyler yazıp çizdi" diye konuştu. Vedat ise çıkan haberleri normal karşıladığını belirtip "İki büyük kulüp bir oyuncuyu istediğinde bu tip habelerin çıkmasını normal karşılarım" dedi.

Kupadaki Trabzonspor maçının ardından vedat ettikleri Ersun Yanal hakkında da açıklamalarda bulunan 25 yaşındaki golcü, hocasına sahip çıktı. Teknik adamın gidişinde faturanın sadece hocaya kesilmemesi gerektiğine dikkat çeken Muriqi, "Hoca gidiyorsa hata biraz da futbolculardadır.

Emre Ağabey'den bahsetmek gerekirse; 40 yaşında ve hala oyunun içinde. Oldukça nadir bir futbolcu. Emre Belözoğlu ile Volkan Demirel'in takımı, hazırlama görevini üstlenmesi de oldukça önemli" diye konuştu.

Transfer iddialarına da yanıt veren Kosovalı, "Şu an aklımda sadece Fenerbahçe var. İngiltere Premier Lig'i beğeniyorum. İngiltere ile Türkiye arasında büyük bir tempo farkı olduğundan Premier Lig için çok da emin değilim. Ancak Bundesliga'yı tabii isterim" dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya