SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Victor Ruiz: Şampiyon olmamız zor

FUTBOL | 17.02.2020 13:46

Beşiktaş’ın İspanyol futbolcusu Victor Ruiz, Nevzat Demir Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Victor Ruiz: Şampiyon olmamız zor

Beşiktaşlı futbolcu Victor Ruiz, Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundu

Şampiyonluk şanslarını değerlendiren Ruiz, "Trabzonspor ve Alanyaspor maçlarını kazanabilirsek, rakiplerimizle aramızdaki puan farkını kapatmış olacağız. Baktığımız zaman şampiyon olma şansımız zor ama imkansız değil, tek hedefimiz ve tek isteğimiz bu. Seri galibiyetler elde edip yükselmek istiyoruz. " ifadelerini kullandı.

“HER HOCA FARKLIDIR”

Teknik direktör Sergen Yalçın sorusuna İspanyol futbolcu, "Hocamız, top bizde olduğu anlarda daha fazla sorumluluk almamızı istiyor. Aynı zamanda topsuz oyunda da hücum oyuncusuna daha yakın olmamızı istiyor. Her hoca farklıdır. Sergen Yalçın ile Abdullah Avcı birbirinden çok farklı anlayışa sahip isimler. Sergen hocayla 2 maçı kazandık. Ama daha sonra Başakşehir gibi önemli bir fırsatta rakibi elimizden kaçırdık. Hala şampiyonluğa oynama ihtimalimiz devam ediyor. Hocamız ile yolumuza devam edeceğiz." cevabını verdi.

“RAKİBİMİZİN GÜÇLÜ TARAFLARINI İZLİYORUZ”

Victor Ruiz, sahada Domagoj Vida ile çok iyi uyum sağladığını belirterek, "Küçük büyük dinlemeden her kulübün santrforuna karşı oynamadan önce, güçlü taraflarını izliyoruz. Karşımızdaki rakibe karşı belli bir hazırlığımız oluyor." ifadelerinde bulundu.

“GEÇMİŞTE BU KADAR SAKATLANMAMIŞTIM”

Beşiktaş’ta sık sık sakatlanan futbolcu bu durumu, "Geçmişte bu kadar sakatlanmamıştım açıkçası,  bunun sebebi lig değişikliği olabilir, adaptasyon süreci olabilir... Ancak şunu ifade etmeliyim ki şu anda sakat değilim ve oynayabilirim." söylemlerini kullanarak değerlendirdi.

“ADAPTASYON SÜRECİMİ TAMAMLADIM”

İspanyol oyuncu kariyerinde değişiklik yapmaya ihtiyaç duyduğunu dile getirerek, “Benim böyle bir değişikliğe ihtiyacım vardı işin açıkçası. Ülkemden ayrılmam ve yurt dışında yeni tecrübe edinmem gerekiyordu. Bir karar verdim ve bundan pişmanlık duymuyorum. Türkiye’ye olan adaptasyon sürecimi de tamamladım. Şimdi tek gereken, kalan maçları kazanıp önümüzdeki sene Avrupa'da boy göstermek olacak." açıklamalarında bulundu.

“VAR SİSTEMİ TARTIŞMAYA AÇIK”

VAR’ın tartışmaya açık bir olay olduğunu belirten Ruiz, "Bu sistem geldikten sonra hakemlerden daha az hata yapmaları bekleniyor. Ama hakemler VAR sistemine rağmen hala hata yapmaya devam ediyor. VAR sisteminin tartışmaya açık olduğunu düşünüyorum. Bizim açımızdan bakarsak, hakemler bizim lehimize mi yoksa aleyhimize mi karar verdi, bunun tartışmasını yapamayacağım. Suçu hakemlerde aramak yerine, kendi sorumluluğumuzu arttırmamız gerekiyor. Takım olarak oyuncu olarak daha fazla sorumluluk alırsak, sonuçtan daha fazla faydalı çıkarız." söylemlerinde bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya