SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Yabancıların tercihi Galatasaray'

FUTBOL | 17.09.2019 10:42

'Yabancıların tercihi Galatasaray'

Galatasaray, Passolig Kart sayısında 1 milyona yaklaşırken Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı bu durumun beklenen bir şey olduğunu ifade etti. Sarı-kırmızılılar şu an 995 bin 498 kart ile 924 bin 239 kartlı ezeli rakibi Fenerbahçe'nin önünde bulunuyor. 

Kazancı, Galatasaray'ın Passolig Taraftar Kart'ta lider olmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray’ın kart sayısının bu sezonun ilk haftalarında 1 milyona ulaşacağı öngördüğümüz bir şeydi. Son iki sezondur tribünlerdeki seyirci sayısının artışı da bunun bir işaretiydi aslında.

2017-2018 futbol sezonunda 40 bin seyirci ortalamasını geride bırakan sarı-kırmızılılar, 2013-2014 sezonundan bu yana 40 bin ortalamasını geçen tek Süper Lig ekibi ünvanını elde ederken, geçtiğimiz sezon da benzer şekilde 36 bin 93 seyirci ortamasıyla ligin hem sahada hem tribünde şampiyonu olmuştu.

'ÇOK SAYIDA YABANCI TARAFTAR GALATASARAY KARTI ALIYOR'

Galatasaray'ın maçlarına gelmek için çok sayıda yabancı uyruklu futbolseverinde Passolig kartı çıkarıyor. Örneğin Şampiyonlar Ligi maçları öncesinde Avrupa ülkelerinden, Japonya'dan, Orta Doğu ülkelerinden çokça talepler oluyor.

Bu anlamda stadyumlarımızın sporsever turistlere kapılarını açıyor olması futbolumuzun marka değerinin yükselmesi açısından da oldukça önemli bir gelişme diyebiliriz." 

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya