SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Younes Belhanda'dan yönetime misilleme

FUTBOL | 21.04.2020 11:37

Futbolcularından ücretlerinde indirime gitmelerini isteyen Galatasaray yönetiminin eli kolu, Younes Belhanda'dan gelen misilleme ile bağlandı.

Younes Belhanda'dan yönetime misilleme

Süper Lig'in askıya alınmasının ardından kulüpler bir yandan maddi sıkıntılarla uğraşıyor, diğer yandan da gelecek sezonun kadro planlamasını hazırlıyor. Sponsorların desteklerini çektiği, yayıncı kuruluşun 1 kuruş da olsa ödeme yapmam dediği dönemde; kulüpler oyuncuların sözleşmesinde yapılandırmaya gitmekten başka bir çözüm yolu bulamıyor.

Bu durumdan muzdarip olan takımlardan bir tanesi de Galatasaray... Takımda yüksek kontratlı çok sayıda futbolcunun olması, sarı-kırmızılı idarecileri harekete geçirdi. Sabah Gazetesi, geçtiğimiz gün Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın 'Maaşlarda indirim yapmazsak kulübün kapısına kilit vururuz' açıklamasını ve oyuncularla olan görüşmeleri sayfasına taşıdı.

Futbolcuların haziran ve temmuz ayları dışındaki tüm paralarını yatıran yönetim, 10 milyon Euro'yu bulan nisan ve mayıstaki ücretlerinden feragat etmelerini istedi. Fernando Muslera ile Selçuk İnan teklifi kabul etiler. Öyle ki kaptanlar, takım arkadaşlarını da teşvik etmek için tüm oyuncularla tek tek görüştüler. Ancak yabancıların birçoğu bu talebe pek de sıcak bakmadı.

Yabancı yıldızların çoğu bu duruma olumsuz bakarken kimisi de karşı bir teklifle yönetimin kapısını çaldı. Galatasaray'ın sorunlu isimlerinden birisi olan ve takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Younes Belhanda, yönetime şart koştu. 2021'in haziran ayında bitecek sözleşmesinin uzatılması halinde; ücretinde indirime gidebileceğini ileten Faslı oyuncu, yönetimin elini kolunu bağladı.

Yıllık kazancı; 3 milyon 350 bin Euro olan 30 yaşındaki oyuncu, sarı-kırmızılıların elden çıkarmak istediği isimlerin başında geliyordu. Younes Belhanda'nın yaptığı karşı hamle, yönetimde kafa karışıklığına neden oldu. Sarı-kırmızılı idareciler, kararsız durumda...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya