SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mehmet Zeki Çelik'e büyük övgü!

FUTBOL | 08.11.2020 13:09

L'Equipe gazetesi, Lille'de forma giyen milli futbolcularımız Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mehmet Zeki Çelik'e övgüler yağdırdı.

Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mehmet Zeki Çelik'e büyük övgü!

 

L'Equipe gazetesi, Lille'de forma giyen milli futbolcularımız Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mehmet Zeki Çelik hakkında özel bir dosya hazırladı. Fransız ekibinin Ligue 1'e yaptığı müthiş başlangıçta üç oyuncunun büyük pay sahibi olduğunun belirtildiği makalade başarıdaki kilit role de bu isimlerin sahip olduğu yazıldı.

Öte yandan gazeteye konuşan Roubaix Fransız-Türk Kültür Derneği Başkanı İbrahim Alcı, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Yusuf, Burak ve Zeki sürekli yan yanalar. Onların zenginliği de buradan geliyor. Birlikte yemek yiyorlar ve birlikte geziyorlar. Aslında onların bir aile olduklarını söyleyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yaz Beşiktaş'tan gelen Burak da "Lille'e geldiğimde Zeki bana 'Abi, sen burada oldukça 17 numara senindir. Endişelenme.' dedi. Transfer ihtimali doğduğunda hem Yusuf hem de Zeki ile konuştum. Geri dönüşleri çok pozitifti. İkisinin kendilerini çok iyi hissetmesi bana kararımda yardımcı oldu. Buraya gelmemde etkileri olduğunu söyyleyebilirim." şeklinde konuştu.

Fransız ekibinin teknik patronu Christophe Galtier ise "Yusuf, belki de onu yeniden hedefine kanalize edecek, kariyerinde zorlu dönemler yaşamış ve ona bunların geçici olduğunu anlatacak birine ihtiyaç duyuyordu. Dün sabah bana 'Koç, Milan'a üç gol atsam da Brest'e karşı yedek oturacağımdan eminim.' diyerek beni iğneledi. Bu, soru formatında bir itiraftı ve beni güldürdü." dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya