SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Yusuf Yazıcı: Ligue 1’in iptali sürpriz oldu

FUTBOL | 29.04.2020 14:25

Ligue 1’de Lille forması giyen milli futbolcumuz Yusuf Yazıcı, Fransa’daki spor organizasyonlarının iptalinin sürpriz olduğunu ifade etti.

Yusuf Yazıcı: Ligue 1’in iptali sürpriz oldu

Fransa’da, hükümetin parlamentoda verdiği kararla birlikte; ülkedeki tüm spor organizasyonları yeni tip koronavirüs nedeniyle bu sezonluğuna iptal edildi. NTV’ye açıklamalarda bulunan milli futbolcumuz Yusuf Yazıcı, Ligue 1’in iptalinin kendi adına bir sürpriz olduğunu ifade etti.

“SÜRPRİZ OLDU”

Lille forması giyen Yusuf Yazıcı Ligue 1’in iptaliyle alakalı, “Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederim öncelikle. Hayat kurtarmanın önemini bir kez daha gösterdiler. Fransa’da spor organizasyonlarının iptal edilmesi benim için büyük bir sürpriz oldu. 2 gün önce sportif direktörümüzle görüşmüştüm, antrenmanlara nasıl katılacağım hakkında” ifadelerini kullandı.

“EURO 2020’DE OYNAMAYI ÇOK İSTİYORDUM”

Ertelenen Avrupa Şampiyonası hakkında konuşan Yazıcı, “Sakatlandığım dönem İtalya’da 2 kez ameliyat oldum. Daha sonra Antalya’ya geldim, koronavirüs çıkınca da Trabzon’a gittim. Sakatlığımın 4. ayını tamamlıyorum. Yakın bir zamanda büyük ihtimalle takımla birlikte idmanlara başlayacağım. EURO 2020’de oynamayı çok istiyordum, şampiyonanın ertelenmesi işime yaradı diyebilirim” açıklamalarında bulundu.

“HERKES BU ŞARTLARDA SAHAYA ÇIKAMAZ”

Performanslarının artması için bazen antrenmanlara maskeyle çıkıldığını belirten milli futbolcu, “Zor oluyor. Maskeyle maç yapmanın, bu ortamda mümkün olacağını düşünmüyorum. Zihinsel açıdan da zorlandığınız bir spor futbol. Zihin rahat değilse, iyi futbol oynamak kolay değil. Herkes bu şartlarda sahaya çıkamaz” söylemlerinde bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya