SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

MHK Başkanı Zekeriya Alp, olaylı maçın VAR kayıtlarını izledi

FUTBOL | 11.02.2020 15:06

Hürriyet'te yer alan habere göre Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, Fenerbahçe - Alanyaspor maçının hem VAR görüntülerini hem de VAR odasının ses kayıtlarını dinlediği iddia edildi.

MHK Başkanı Zekeriya Alp, olaylı maçın VAR kayıtlarını izledi

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’den izin alarak, Fenerbahçe – Alanyaspor müsabakasının VAR kayıtlarını izledi. Daha sonra hakem ile VAR odasındaki konuşmaları da dinleyen Zekeriya Alp, rapor hazırlattı ve Nihat Özdemir’e sundu. Raporda; görüntülerin ve konuşmaların dinlendiği ifade edilirken, hakemler için olumsuz bir duruma rastlanmadığı yazıldı.

“Kritik karar”

Raporun devamında; Alanyaspor’un lehine çalınan penaltıdan önce maçın hakemi Ümit Öztürk’ü görüntüleri izlemesini tavsiye eden VAR Hakemi Serkan Tokat ve AVAR Hakemi Kemal Yılmaz, hatalı bulundu. Yine raporda; VAR ve AVAR hakemlerinin Mustafa Pektemek’in eline gelen top için de Ümit Öztürk’ü görüntüleri izlemesi için kenara davet edilmesi gerektiği yazıldı.

Rapordaki bilgilere göre Serkan Tokat ve Kemal Yılmaz’ın ağır cezalar alacağı gelen haberler arasında.

“El için VAR’a gidilmeliydi”

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp’in raporunda; 88. dakikada gerçekleşen Mustafa Pektemek’in eline çarpan top için Serkan Tokat’ın, Ümit Öztürk’ü VAR’ın başına davet etmesi gerektiği raporda ifade edildi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya