SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Çağlar: Vatanı savunur gibi savunduk

Türkiye Milli Takımı | 14.11.2019 23:57

Çağlar: Vatanı savunur gibi savunduk
A Milli Takım'ın savunmadaki en önemli kozlarından Çağlar Söyüncü, grup maçlarının başından bu yana inandıkları şampiyonaya katılmayı başardıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. 

Çağlar, Euro 2020 vizesi almaları ve Merih'in çizgiden çıkardığı topla ilgili olarak çok çarpıcı ifadeler kullandı:

'BAŞINDAN BERİ İNANIYORDUK, BAŞARDIK'

"Şenol hocamızla, yeni bir başlangıç yaptık. İlk andan itibaren 2020'ye inanıyorduk. Artık son bir maç kaldı, sonra yavaştan hazırlıkları tamamlayacağız. Galip gelerek devam etmek isterdik ama beraberlik oldu. Hayırlısı böyleymiş.

Oraya gitmek önemli olan. İzlanda, Fransa favori olarak gözüküyordu. Ancak biz en baştan beri inanıyorduk. Çok şükür başardık. 

'SADECE FUTBOL OYNAMAYA ÇALIŞIYORUZ, EKSTRA RAKİBİMİZ YOK'

Grupların nasıl olacağı ile ilgili fikrim yok ancak biz kendi aramızda da konuşuyoruz. Sadece futbol oynamaya çalışıyoruz. Zaten sonuçlar da ortada. Ekstra bir rakibimiz yok. Hayırlı olsun ülkemize. İnşallah iyi sonuçlar alıp döneriz. 

82. dakikada Merih'in çizgiden çıkardığı pozisyonda bir takım ruhu, takım arkadaşlığı... Orada vatanı korur gibi elimizden geldiğince savuşturmaya çalıştık o pozisyonu. Halkımıza teşekkür ederim. 2. maçtan dolayı biz kutlamayacağız. Onlar her daim yanımızda. Destekleri bizleri çok mutlu ediyor. Daha iyi olacağız inşallah."  

EMRE: İNŞALLAH EURO 2020'YE GİTMEK BANA DA NASİP OLUR

Sakatlığı nedeniyle İzlanda maçında sahada yer alamayan A Milli Takım'ın kaptanı Emre Belözoğlu şampiyonaya katılmayı başardıkları için takım arkadaşlarını tebrik etti. 39 yaşındaki futbolcu Türk halkının Milli Takım için güzel bir sinerji oluşturduğunu belirtirken şu ifadeleri kullandı:

"Üstümüzde Milli Takım forması varken o duygularla geliyorsunuz. Şampiyonaya gitmek inşallah bana da nasip olur. Bu takımın parçası olmak, içinde bulunmak benim için büyük bir şeref. İzlanda’dan çok daha iyi bir takım olduğumuzu gösterdik. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Halkımızın duası bu takımın en büyük gücü. Futbolcular da emek gösterdi. Takımımızın etrafında ülkemiz güzel bir sinerji oluşturdu. Takım içinde iyi oyuncuların olması bize bunu getirdi.

Benim biraz ağrım buradan ayrılacağız mı yoksa devam mı edeceğiz diye hocamız ile konuşacağız." 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya