SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Steve Kerr savunmayı Green'e emanet etti

NBA | 17.10.2019 16:06

Steve Kerr savunmayı Green'e emanet etti

Steve Kerr: Oyun anlayışımız maçtan maça değişebilir
Golden State Warriors koçu Steve Kerr, savunmada Draymond Green’in nasıl bir rolde olacağını açıkladı.
Son sezonlarda Andre Iguodala ve Kevin Durant gibi güçlü forvet savunucularına sahip olan Golden State, iki oyuncunun da takımdan ayrılması üzerine takımda Draymond Green’in rolü arttı. Sezon boyunca görevi farklı olacak olan Green, savunmanın bel kemiği olacak.
GOLDEN STATE SAVUNMASINDA KAPTAN GREEN
Green’in rolünün nasıl değiştirileceğine yönelik soruya koç Kerr, Draymond Green’in savunmada kaptan olacağından ancak takımın farklı bir sistem yürütebileceğinden bahsetti. Son sezonlarda sahip olunan forvet rotasyonunun savunmada olmadığına dikkat çeken deneyimli çalıştırıcı, geniş bir rotasyonları olmadıklarını bu yüzden de savunmada farklı bir anlayış ile sahaya çıkılabileceğini belirtti.
‘SAVUNMAMIZ FORVET ROTASYONU KADAR GENİŞ DEĞİL’
Deneyimli çalıştırıcının bu konudaki görüşlerine bakacak olursak, Sahip olduğumuz forvet derinliğine savunmada sahip değiliz diyen Kerr, Draymond’un çok iyi olduğu bütün adam değiştirmelerin daha zor olacağından bahsetti.
'GREEN’İN GENÇ OYUNCULARA SABRETMESİ GEREKEBİLİR'
Oyuncusunun savunmaya yine de liderlik etmeye devam edebileceğini ifade eden deneyimli çalıştırıcı, bunun farklı bir şekilde yapılacağının sinyallerini verdi. Genç oyuncular üzerine de yorumda bulunan Kerr, Draymond’un genç oyunculara karşı belki de biraz fazla sabır göstermesi gerektiğini açıkladı.
‘TERCİHLERİMİZ DEĞİŞEBİLİR. MAÇA GÖRE SEÇİM YAPACAGIZ’
Maçtan maça Draymond Green’in hücum ve savunma anlayışının değiştirilebileceğine işaret eden tecrübeli koç, eşleşmelere göre seçim yapacağını ve birden fazla adam savunmada oyuncusuna ihtiyacı olabileceğini söyledi. Ayrıca Kerr, dış alandaki en iyi oyuncuya gönderirlerse oyuncuyu çemberden uzaklaştırmış olacaklarını ve bunun da kendileri için en kötü seçeneklerden biri olduğunu ifade etti.
DRAYMOND GREEN: 8.84 SAYI, 7.28 ASİST, 8 RİBAUNT
29 yaşındaki kısa forvet oyuncusu Green, 2018-2019 sezonunda 88 maça çıktı. Bu maçların toplam istatistiğine baktığımızda Amerikalı oyuncu, maç başına 8.84 sayı ortalaması, 7.28 asist ortalaması ve 8 ribaunt ortalaması ile oynadı. Oyuncunun bu sezon savunma alanında tek kalmasından sonra göstereceği performans ise merak konusu olmuş durumda.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya