SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

SON DAKİKA | NBA’de yeni format nasıl olacak... İşte detaylar!

NBA | 06.07.2020 15:17

Pandemi nedeniyle mart ayında maçları askıya alınan NBA, 31 Temmuz’da yeniden başlıyor. NBA, bu dönüşünde birçok yenilikle dönmeye hazırlanıyor.

SON DAKİKA | NBA’de yeni format nasıl olacak... İşte detaylar!

NBA yönetimi sezonun geri kalanı yeni bir format belirledi. Buna göre 31 Temmuz’da başlayacak olan sezonun geri kalan bölümünde 30 yerine 22 takımla devam edilecek. Orlando’da devam edecek olan sezon 8 normal maç ve hemen ardından ise play-off maçları başlayacak.

Yeni formatta seçilen 22 takımda play-off şansı bulunan takımlar seçildi. Buna göre 22 takımın 13 tanesi Batı konferansı, 9 tanesi ise Doğu Konferansı takımı olacak.

DOĞU VE BATI KONFERANSINDAN HANGİ TAKIMLAR VAR?

BATI KONFERANSI: LA Lakers, LA Clippers, Denver Nuggets, Utah Jazz, Oklahoma City Thunder, Houston Rockets, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies, Portland Trail Blazers, San Antonio Spurs, Phoenix Suns, New Orleans Pelicians, Sacramento Kings.

DOĞU KONFERANSI: Milwaukee Bucks, Toronto Raptors, Boston Celtics, Philadelphia Sixers, Miami Heat, Indiana Pacers, Brooklyn Nets, Orlando Magic, Washington Wizards.

HANGİ TAKIMLAR YER ALMADI?

Seçilen 22 takımın dışında kalan Doğu’dan 6 takım, Batı’dan ise 2 takım formata dahil edilmedi.

Doğu Konferansı: Chicago Bulls, Atlanta Hawks, Charlotte Hornets, New York Knicks, Cleveland Cavaliers, Detroit Pistons.

Batı Konferansı: Golden State Warriors, Minnesota Timberwolves.

TAKIMLAR NEYE GÖRE SEÇİLDİ?

“6.5 galibiyet farkı” kriterine göre seçilen yeni formatta, konferans sıralamasında 8. sırada yer alan takım ile 6.5 galibiyet fark olan tüm takımların seçilmesine karar verildi.

Bu kritere Doğu’dan 9, Batı’dan ise 13 takım uygun olduğu kararlaştırıldı.

NORMAL SEZON BİTİMİNDE BİZLERİ NELER BEKLİYOR?

Normal sezon, 8 maçın ardından konferans sıralamasında 8. ile 9. sırada yer alan takımlar arasında galibiyet farkı 4 ya da daha az olması durumunda play-off’a kalacak son takım için çift maçlı play-in sistemi devreye girecek. Bu eşleşme sonucunda kazanan takımlar play-off’a kalacak.

NBA’de her şeyin yolunda gitmesi ve bir sorun yaşanmaması halinde finallerin 12 Ekim’de bitirilmesi hedefleniyor.

"NBA neden DisneyLand'de başlıyor?" sorusunun cevabı için de haberimizi okumanızı öneriyoruz.

https://www.asistanaliz.com/analiz/analiz-nba-disney-worldde-basliyor-a66027

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya