SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Doping yaptı, cezayı aldı...

NBA | 06.11.2019 01:02

Doping yaptı, cezayı aldı...

NBA'de Doğu Konferansı ekiplerinden Atlanta Hawks'un power forveti John Collins, parkelerden bir süre uzak kalacak. Nedeni; sakatlık falan değil... Yabancı madde kullanımı...

NBA yönetimi 22 yaşındaki oyuncunun doping testinin pozitif çıktığını, vücudunda; 'Peptide-2' isimli büyüme hormonuna rastlandığını açıkladı.

Bunun üzerine de Collins'e 25 maçlık bir ceza verildiği belirtildi. Bu sezon Phoenix Suns'tan Deandre Ayton ile Brooklyn Nets'ten Wilson Chandler'ın doping testleri pozitif çıkmış ve parkelerden uzak kalma cezasına çarptırılmışlardı.

NBA'DE BU SEZONKİ ÜÇÜNCÜ DOPİNG CEZASI

NBA yönetimi tarafından 25 maçlık ceza verilen 22 yaşındaki Collins; takımı Atlanta ile 17 sayı ve 8,8 ribaut ortalamaları yakalamıştı. Bu arada Collins, 25 maç süresi dolana kadar da maaş alamayacak.

Doping yapan oyuncular tek tek tespit edilirken NBA'de son olarak Sacremento Kings'i çalıştıran ve 'Big Karl' olarak nam salan George Karl, bu konuyu kitabında kaleme almıştı.

Furious George adlı kitabında; NBA'de ilaç testlerinin ve kullanımın problemli olduğuna değinen Big Karl, "NBA'in NFL ve MLB'den daha kapsamlı bir uyuşturucu test programı var. Ki bununlada da hep övünürüz.

Yine de bu ilaç sorunları hala da devam etmekte... Performansı arttırıcı ilaçlar, steroidler, insan büyüme hormonu vb. gibi ilaçlardan bahsediyorum. Bu tür ürünleri kullananlar, beni keyif verici maddeler yüzünden başı belaya giren ahmaklardan daha çok rahatsız ediyor.

"BAZI OYUNCULARIN DOPİNG YAPTIĞI AŞİKAR"

Bazı oyuncuların doping yaptığı oldukça aşikar. Gittikçe yaşlanan oyuncu, nasıl daha zayıf ve fit olabiliyor? Sakatlıklardan bu kadar hızlı nasıl iyileşebiliyor? Neden sezon dışında Almanya'ya gidiyorlar? Lahana turşusu almaya gittiklerini hiç sanmıyorum.

Büyük ihtimalle, Avrupa'da tespit edilemeyen kan dolaştırıcıları ve PED'ler içindir. Ne yazık ki, uyuşturucu testleri, uyuşturucuyu gizleme olayından hep birkaç adım daha geride gözüküyor.

"ARMSTRONG HİÇBİR ZAMAN BAŞARISIZ OLMADI"

Lance Armstrong hiçbir zaman bir uyuşturucu testinde başarısız olmadı. Bence, en iyi bilim adamlarını çalıştıran en zengin ve en kolpacıların değil, en iyi atletlerin başarılı olmasını istemeliyiz. Ama bu konuda ne yapabilirim bilmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya