SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Steph Curry kariyer hedefini belirledi!

NBA | 18.09.2019 17:04

Steph Curry kariyer hedefini belirledi!

Golden State Warriors'ın yıldız oyuncusu Stephen Curry, FIBA Dünya Kupası'nı pas geçse de olimpiyatlarda yer alamak istiyor...

Bu yıl ABD Milli Takımı oyuncu bulmakta zorluklar yaşadı... Birçok NBA yıldızı milli takımdan affını istemiş ve bu konu basketbol kamuoyunun uzun bir süre meşgul etmişti...

Yine de Çin'de düzenlenen FIBA Dünya Kupası'nda şampiyonluğun favorileri arasında gösterilen ABD'nin tunuvadaki akıbeti hiç de istenilen sonuçlara imza atamadı.

Fransa'ya kaybederek turnuvaya erken veda edip klasman maçları sonucunda sıralamada 7. sırayı alarak kendi içinde felaket bir sonuca imza atan ABD'de, kadroda olmayan isimler bir kez daha tartışma konusu olmuştu.

Bütün bu tartışmaların arasında bu kötü sonucu ardında bırakmak isteyen Birleşik Devletler ekibi hedefini 2020 Tokyo Olimpiyatları olarak belirledi.

NBA'in süperstar oyuncuları arasında yer alan Golden State Warriors'ın Stephen Curry, ESPN'den Rachel Nichols'a verdiği röportajda ülkesinin Tokyo 2020 kadrosunda kewsinlikle yer almak istediğini belirtti.

İLK OLİMPİYATI OLACAK

Daha önce hiç olimpiyat takımında yer almayan keskin şutör, planının kesinlikle Tokyo'da yer alıp madalya kazanmak olduğunu belirtti. İki kez mvp seçilen, 3 kez de şampiyonluk yaşayan Steph, daha önce iki kez FIBA Dünya Kupası'nda altın madalya kazanan takımda yer aldığını, eğer bir sakatlık yaşamaz ve her şey plan dahilinde giderse olimpiyatların onun için bir ilk olacağını söyledi.

CURRY: HALA EN İYİSİYİZ

FIBA Dünya Kupası'nda 7. olmalarına rağmen hala en iyisinin kendileri olduğunu söyleyen Steph Curry, eğer kadroda olması gereken isimleri bir araya getirebilirlerse, onları Olimpik sahnede olmaya ikna edebilirlerse kendisinin de orada olacağını söyledi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya