SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

'Yüzde 40 limit artışına karşıyız'

SÜPER LİG | 17.12.2019 11:00

'Yüzde 40 limit artışına karşıyız'

Süper Lig kulüplerinin harcama limit aşımının Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yüzde 30'dan yüzde 40'a çıkarılmasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Ligde sıkıntılı günler geçirdikten sonra Mehmet Özdilek yönetiminde toparlanan ve son olarak Trabzonspor deplasmanından 2-1'lik galibeyetle ayrılan Yukatel Denizlispor'da başkanı Ali Çetin alınan karara karşı olduklarını belirtirken şu açıklamaları yaptı: 

'HERKES AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZATMALI'

"Zaten yüzde 30'luk bir opsiyon vardı. Bir yüzde 10 daha artış yapıldı. Bence o yüzde 30 da olmamalı. Bu artış bizi hiç etkilemiyor. Bizim harcama limitlerimiz, yüzde 30'luk opsiyon dahil harcama limitimizin daha da aşağısındayız. Bence herkes ayağını yorganına göre uzatmalı.

'LİMİT HİÇ ARTTIRILMAMALIYDI'

Parayı harcamak çok kolay ama kazanmak çok zor. Harcama limiti hiç artırılmamalıydı. Biz kulüp olarak yüzde 30'a bile karşıyız. Bu limitleri kesinlikle aşmamak lazım.

Altyapıdan yeni oyuncular çıkarmalıyız. Yetiştirdiğimiz futbolcularımızı sahaya sürmeliyiz. Yabancı futbolcuların da sayısı arttı. Onların da buraya geliş hedeflerinde para kazanmak var.

'KİMİN İŞİNE YARAYACAK BİLMEM AMA BİZE YARAMAYACAK'

Bu karar kimin işine yarar bilmiyorum ama bizim işimize yaramayacak. Çünkü bizim o limiti aşma gibi bir durumumuz söz konusu değil. Kulüp olarak o seviyenin bayağı aşağısındayız.

Denizlispor olarak Süper Lig'e yükseldiğimizde bir bütçe hazırladık. O bütçeye uyarak yolumuza devam ediyoruz. Bizim asıl amaçlarımızdan biri de mali anlamda güçlü bir takım oluşturmaktı. O hedef doğrultusunda ilerlemeye çalışıyoruz.w

'MALİ DİSİPLİNDEN KESİNLİKLE TAVİZ VERMİYORUZ'

Gelirlerimiz düşük, giderlerimiz yüksek. Bu mali dengeyi sağlayamazsanız da Süper Lig'deki bazı kulüpler gibi oluyorsunuz. Biz mali disiplinden kesinlikle taviz vermiyoruz. Bu konuda hassasız." 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya