SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Koç'tan mahcubiyet açıklaması!

SÜPER LİG | 21.01.2020 00:32

Tahkim'den gelecek yanıtı dört gözle bekleyen Fenerbahçe'de başkan Ali Koç, esneklik sağlanmazsa transfer yapamayacaklarını söyledi. Taraftara karşı mahçup olduklarını da belirten Koç, "6 haftayı minimum hatayla atlatıp şampiyon olacağız" dedi.

Ali Koç'tan mahcubiyet açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TRT Spor'da Ersin Düzen ile Tümer Metin'in konuğu oldu... Sarı-lacivertlilerin 1 numarası, limit arttırımı, transfer, şampiyonluk ve Spor Çalıştayı'na birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bu sistem çökecek. 1 ya da 2 senede çökecek. Bugünkü model ne yazık ki çare değil. Oyun oynanırken kural değişmez deniyor. 1-2 seneye mecbur değişecek. Bugün kural değişmez diyenler peki o zaman ne diyecekler?

Türk futbolu finansal açıdan çökmüştür. Türk futbolu; Federasyon yönetim şeklinden kulüplerin yönetim şekline, Avrupa'nın en yaşlı ligi olmamız, gençlere verilen süre, spor medyası... Sadece finansal yapı değil bütün değer zinzirleri; baştan aşağı yenilenmeli...

Limitler açıklanmadığı için har vurup harman savurmadık. İki sezonda 94 milyon zarardan 71 milyon Euro'ya indik. Biz de farkındayız. Talimatname olmasa da önlemlerimizi alacaktık...

Belirli bölgelerde fazlalık var. Sol bekte de aksiğimiz var. Ben belki 3-4 futbolcu gönderip 4-5 milyon Euro tasarruf edeceğim. 1-2 milyon Euro'ya da sol bek alıp şampiyonluk ihtimalimi artıracağım. Ama bunu yapamıyorum. Eldekileri de gönderemiyorum ya alamazsam diye.

Bırak ana paraları; faizler gelince ne yapacaksın... İmzayı attığın an olmayacak duaya amin diyorsun... Biz diyoruz ki; bu süre 10 yıl olmalı. 3 yıl ana para faiz ödemesiz. Kulüpten kulübe göre de meblağın değişmesi lazım. Bizim istediğimiz rakam 800 milyon TL.

Türk futbolu topyekun yeniden yapılanmalı... Spor Bakanımız her şeyin farkında ve kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmak istiyor. Federasyon'da; işten anlayan liyakat bazlı kişiler yer almalı.

4 Büyük kulübün başkanı bir araya gelip konuşmalıyız. Biz kral çıplak diyoruz. Onlar değil diyor. Sayın Mustafa Cengiz olur, diğer başkanlar da olur. Her ortamda canlı, cansız her kanala çıkmaya razıyız. Hatta bunu; Fenerbahçe Kulübü olarak gönülden de arzu ediyoruz.

Fenerbahçe'nin harcama limitini; 30'u 40'a çıkarın diye bir isteği olmadı. Bu konuda belli bir medya grubu algı yapıyor. 40'tan 30'a düşürün gibi bir talebimiz de olmadı.

Artık Türkiye'de 2-2,5 milyon Euro ödeme dönemleri geçti. Katar'dan önceki son durak olarak görülüyoruz. Leipzig'de 300-500 bin Euro'ya oynayan oyuncular var. Artık Türkiye, para kazanma yeri değil. Genç, kendisini parlatacak oyuncuları almak lazım.

Transfer yapabilmek için Tahkim'den çıkacak kararı bekliyoruz. Bir şekilde Fenerbahçe'nin transfer yapılması istenmiyor. Burada bir gerçek var ki; söz konusu Fenerbahçe iken olumlu veriler olumsuz veriler kadar göz önüne alınmıyor.

Gelirlerimizin %80'i bize gelmiyor... Yeniden yapılanmayı yapmadık ama biz de yapmak zorundayız. Yeniden yapılandırma talimatnamesi sürdürelebilir değil. Şartlar, inşallah yeniden gözden geçirilir.

Bu limitler artıya geçmeden transfer yapamıyoruz. -40 milyondayız... Yarım sezonda 13 milyon Euro'luk oyuncu elden çıkarmak gibi bir durumum yok. Esneklik sağlanmadığı sürece; B planımız yok!

Türk futbolu için utanç verici bir durum. Elden çıkaracak oyuncularımız var. Bizi teşvik edeceklerine kısıtlıyorlar.

Taraftarlarımıza karşı çok mahçubuz. Ancak onlar varsa bu saldırıları göğüsleyebiliriz. Sol bek alalım almayalım; biz öyle de böyle sonuna kadar şampiyonluk için savaşacağız.

6 haftayı minimum hatayla atlatıp bu seneyi şampiyonluğa gideceğiz..."

Bazı medya grupları; Fenerbahçe'ye karşı cephe almış durumda. Müthiş karakterli oyuncular var kadromuzda. Geçtiğimiz seneden çok farklı bir kadro. Şampiyonluğu sonuna kadar kovalayacağız.

Ersin Düzen'in Simon Falette, oynamayacak o zaman sorusunun üzerine Başkan Ali Koç; 'Beklesin' karşılığını verdi. Victor Moses'ın Inter'e transferi için ise; "Hiçbir şey sonuçlanmadan kapanmaz. Moses gitmedi ama gidebilir" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya