SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

İşte Arda Turan’a verilen ceza

SÜPER LİG | 11.09.2019 13:48

İşte Arda Turan’a verilen ceza

10 Ekim 2018 tarihinde Sarıyer’de bulunan bir eğlence mekanında gerçekleşen ve ülke gündemini uzunca bir süre meşgul eden Arda Turan ve şarkıcı Berkay Şahin arasındaki kavgaya ilişkin dava sonuçlandı. Arda Turan, Berkay Şahin’in eşi Özlem Şahin’i taciz ettiği gerekçesiyle mahkemeye taşınan ‘’Cinsel Taciz’’ suçundan ceza almadı. Fakat 32 yaşındaki futbolcu ‘’Korku ve paniğe sebep olacak şekilde silahla ateş etmek’’ , ‘’Ruhsatsız silah bulundurmak’’ ve ‘’Kasten adam yaralama’’ gibi suçlardan dolayı toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası aldı. Mahkeme bu suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılması konusunda karar kıldı.

Bu sabah saatlerinde İstanbul 41.Asliye mahkemesinde gerçekleşen duruşmaya katılan tek isim Berkay Şahin olurken, Arda Turan ve Özlem Şahin ise duruşmaya gelmedi.

Berkay Şahin’in avukatatı Umut Köroğlu

"Bizim vicdani zararımız giderilmedi, müvekkilimiz sadece özür dilemesini istedi. Arda Turan için karar verirken eylemi tek düşünmeyin, vicdanı rahatlatıcı bir karar verin"

diyerek karara tepki gösterdi.

Diğer taraftaysa Arda Turan'ın avukatı Şeref Dede,

"Bu olayda cinsel taciz gerçekleşmemiştir, şikayetçi Özlem Şahin'in soyut beyanı dışında somut ve mahkumiyetine yeterli tek bir delil yok. Hastaneye silahla gitmemesi gerekirdi. Ama tehdit edecek olsa silahı müştekiye vermek ister mi? Tehdit eden kişi niye silahı versin? Silah ateş almıştır, ateş etmemiştir. Tesadüfen ateş alan bir silah vardır. Kasten güvenliğin tehlike sokulması suçu oluşmamıştır. Bu silah ruhsatsız, kendisinin değil dedesinin, 6136 sayılı kanun yönünden takdiri mahkemeye bırakıyoruz. Müvekkilimin sabıkası yoktur, hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını talep ediyoruz"

şeklinde konuştu.

Dava sürecinin başından beri ‘’Cinsel Taciz’’ iddialarını kesin bir dille reddeden Arda Turan cephesi bu suçlamaların kaldırılması talebinde bulundu. Ayrıca Avukat Dede müvekkili olan milli futbolcunun olay sonrasında sürekli özür dilediğini dile getirdiği sırada Berkay Şahin "Biz niye bilmiyoruz" diyerek kabul etmedi.


Olay hakkındaki son sözleri sorulan Berkay Şahin,

"Hastanedeki konuşma avukatının dediği gibi güllük gülistanlık değil. Biz ilk günden beri dedik, yaptığı terbiyesizliği karşı özür dilemesini bekledik, maddi hiçbir şey istemedik. Burnum kırık hastanede o şekilde beklerken ona y..... dedim, o anki psikolojimle söyledim"

diyerek kendisini savundu.

Duruşmanın ardından adliye önünde basın mensuplarına bazı açıklamarda bulunan Berkay Şahin

"Hükmün geri açıklanmasının kararı verildi. Üç suçtan ortalama üç yıla yakın ceza aldı. Bizim itiraz edeceğimiz şeyler olacak, kasten yaralama ve cinsel tacizle ilgili istediğimiz cezayı alamadık. Bununla alakalı bir üst mahkemeye başvuracağız"

şeklinde konuşarak davanın takipçisi olacaklarını vurguladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya