SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Seba'nın yolundan gideceğiz'

SÜPER LİG | 19.10.2019 14:20

'Seba'nın yolundan gideceğiz'

Beşiktaş’ta yarın gerçekleştirilecek olağan üstü seçimli genel kurul öncesi Hürser Tekinoktay, merak edilen soruları yanıtladı ve seçildiği takdirde gerçekleştireceği projeleri açıkladı.

‘HOCAMIZIN ÇALIŞTIĞI ORTAM SAĞLIKLI DEĞİL!’

İlk olarak teknik direktör Abdullah Avcı ile ilgili olarak konuşan Hürser Tekinoktay, Avcı’nın iyi bir başlangıç yapamadığını ve bu duruma çalıştığı ortamın sağlıklı olmamasının sebep olduğunu açıkladı.
Yıldız oyuncu Quaresma ile yolların ayrılırken hocaya danışılmadığını ifade eden Tekinoktay, Abdullah Avcı’ya söz hakkı verilmediğini belirtti.

Kendilerinin yönetiminde sezona başlansaydı, hocanın 5’te 5 yapabileceğini dile getiren Tekinoktay, başkan seçildiği takdirde camia içerisindeki duruma göre karar vereceğini sözlerine ekledi.
Başkan adayı, Abdullah Avcı’ya en iyi imkanları sağladıkları takdirde, başarılı olacağına inandığını ifade etti.

Abdullah Avcı’nın kontratlı hocaları olduğunu belirten Tekinoktay, tecrübeli çalıştırıcı ile yolları ayırmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını, hocanın ekibinin daha iyi seçilmesi gerektiğini söyledi. Yönetim olarak Avcı’ya en iyi imkanları vereceklerini de söyleyerek sözlerini sürdürdü.

‘AMATÖR ŞUBELER KAPANMAMALI’

Tekinoktay, Beşiktaş’ta yönetimsel sorunların olduğu dönemde, sportif ve ekonomik başarısızlıkların geldiğini dile getirirken, bugünkü şartlar olmasa kendilerine gerek olmadığını belirtti. Kulübün içinde bulunduğu problemlerin büyütülecek şeyler olmadığına da değinen Tekinoktay, temel felsefelerinin üretim yapmak olması gerektiğini ifade etti.

Beşiktaş’ın ülke sporu için çok önemli bir yeri olduğunu söyleyen Hürser Tekinoktay, amatör şubelerin kapanmaması gerektiğini dile getirdi. 3 ya da 6 yıl görev yapabileceklerini sözlerine ekleyen başkan adayı, başkan seçildiği takdirde kulübü borçsuz bırakmak istediğini açıkladı.

‘İLK İŞİMİZ İSRAFI ÖNLEMEK’

Düşük bütçeli takımlarla da şampiyonluk gelebileceğini söyleyen Tekinoktay, üretim yapmaları gerektiğini ve bunun da kendileri için yaklaşık 1 yıl gibi bir süreci kapsadığını dile getirdi. Kendi kendine yetebilen Beşiktaş vaat ettiklerini belirten Tekinoktay, saygı duyulan bir Beşiktaş istediğini açıkladı.

Seçildikleri takdirde ilk işlerinin israfı kesmek olduğunu söyleyen Tekinoktay, kemerleri sıkmaları gerektiğini ifade etti. Tekinoktay, oyuncuların ve personellerin ödenmemiş maaşlarını da ödeyeceklerini belirtti.

‘SEBA’NIN YOLUNDAN GİDECEĞİZ’

Rahmetli Süleyman Seba’nın kulübü borçların içinden alıp, kasasında para bırakarak görevini tamamladığını ifade eden Tekinoktay, Seba gibi olmaları gerektiğini ve onun koyduğu modern yoldan gitmeleri gerektiğini söyledi. Hürser Tekinoktay, özlenilen Beşiktaş’a kavuşacaklarını sözlerine ekledi.
Diğer adayların listelerin mevcut yönetimin devamı olduğunu ifade eden Tekinoktay, siyah beyazlı taraftarların hepsinden kulübe sahip çıkmalarını istedi.


‘2 TANE SPORTİF DİREKTÖR İLE ÇALIŞACAĞIZ’

Seçimden sonra nasıl bir yapı olacağına da değinen Tekinoktay, 2 tane sportif direktörleri olacağını ve bir tanesinin yurt dışından sorumlu, diğerinin ise yurt içinden sorumlu olacağını açıkladı.
Tekinoktay, yurt dışı için Toschak, yurt içi için ise Rasim Kara’yı düşündüklerini ifade etti. İki sportif direktörün futbol bütçesini yönetmesi gerektiğini düşünen Tekinoktay, iki isimin altında Sergen Yalçın ile çalışacağını, daha önce düşündüklerini belirtti. Daha önce Toschak, Rasim, Sergen ve Yasin ile beraber çalıştıklarını, bunun da önemli bir şey olduğunu dile getirdi.

Sergen Yalçın ile anlaşıldı mı sorusuna ise Hürser Tekinoktay, Sergen Yalçın ile söz kesilmesine gerek olmadığı dile getirirken, Sergen bizim çocuğumuz, gel dersek gelir, git dersek gider. Beşiktaş’ın Sergen’de çok önemli bir yeri var şeklinde konuştu.

FAİZE GİTMEK DOĞRU DEĞİL

Sıcak para akışının sağlanması gerektiğini belirten Tekinoktay, statta 20 bin adet stok koltuk olduğunu ve bununla ilgili olarak güncelleme yapacaklarını dile getirirken, satış fiyatlarını %30 oranında düşürüp, o koltukları gençler ve öğrenciler ile doldurmak istediklerini de sözlerine ekledi. İlk olarak buradan sıcak para akışı sağlayacaklarını ifade eden Tekinoktay, ikinci olarak olağanüstü tüzükte düzenleme isteyeceklerini söyledi. 100 bin üyenin kulüpten içeri girmesini sağlayacaklarını açıklayan Tekinoktay, böylece kulübün kasasına 300 milyon gibi bir rakamın girebileceğini belirtti.
Beşiktaş’ın özkaynaklarının oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Tekinoktay, faize gitmenin doğru olmayacağını ifade etti.

‘İLK 16 TAKIMDAN BİRİ OLMALIYIZ!’

Beşiktaş futbol takımının küçülmemesi gerektiğini ifade eden Tekinoktay, her zaman şampiyonluğa oynamaları gerektiğini dile getirdi. Hürser Tekinoktay, Şamipyonlar Ligi’nde ki ilk 16 takımdan birisi olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
Para harcamak için bütçe yükseltmenin doğru olmadığını ifade eden Tekinoktay, Ajax olmadıkları takdirde böyle bir şeyin gerçekleşmeyeceğini söyledi.
Alt yapıda üretim olmadığı takdirde en iyi oyuncularını satmak zorunda kalacaklarını belirten Tekinoktay, takımda genç oyuncuların olması gerektiğini ve gençlere yardım etmeleri için tecrübeli futbolcuların olması gerektiğini de Hagi-Emre örneği üzerinden aktardı.

Hem üretip hem de örnek futbolcuları takıma kazandıracaklarını ifade eden Tekinoktay, futbol şubesinin her yıl kar etmesi gerektiğini ve verilen bütçe karşılığında en iyi takımın kurulacağını söyleyerek sözlerini tamamladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya