SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Futbola Fransız kaldı! Çareyi Twitter'da buldu!

SÜPER LİG | 17.01.2020 21:19

6 yıl gibi bir süre kendisine kulüp bulamayan Damien Comolli, Ali Koç ile birlikte yeniden sahalara dönmüştü. Sarı-lacivertlilerin 1 numarası, yaptığı ayyuka transferlere rağmen Comolli'nin arkasında durmuştu. Taa ki Falette transferine kadar.

Futbola Fransız kaldı! Çareyi Twitter'da buldu!

Fenerbahçe'de 1,5 yıldır sürdürdüğü sportif direktörülük görevinden istifa eden Damien Comolli,Twitter adresinden bir açıklama yayınladı.

Birçok kez görevi bırakmak istediğini ancak her defasında sarı-lacivertlilerin 1 numarası başkan Ali Koç tarafından engellediğini ifade eden Fransız futbol adamı sözlerine şu şekilde devam etti:

"FİNANSAL SIKINTILARA RAĞMEN..."

"Daha önce de birçok kez ayrılmak istediğimi başkana ilettim ancak olmadı. Her zaman görevime konsantre olmuş şekilde; büyük maddi kısıtlamalarımıza rağmen rekabetçi bir kadro oluşturmaya çalıştım.

Yeni bir yönetim ve finansal modele ihtiyacı olan Fenerbahçe ve Türk futbolunun içinde bulunduğu durumu değiştirmek adına uzun vadeli projeler üzerinde de kafa yordum.

"HAKKIMDAKİ İDDİALAR DOĞRU DEĞİL"

Takıma ve şahsıma gerçek olmayan iddialara rağmen; onların da yakın zamanda doğru olmadıkları kanıtlandı. Sözlerime son verirken Fenerbahçe taraftarları tarafından gösterilen inanılmaz tutkuya hayran kaldım. Bundan sonra Fenerbahçe için en iyisini diliyorum."

Aslında Fransız futbol adamı geldiği ilk günden beri yaşanan tartışmaların odak noktasındaydı. 6 yıl gibi süre çalışacak kulüp bulamasa da Ali Koç, Comolli'ye takımı emanet etmekten geri kalmamıştı. Fransız futbol adamının yaptığı transferler ayyuka çıksa da Ali Koç, Comolli'nin arkasında durmuştu. Taa ki Simon Falette transferine kadar...

FALETTE TRANSFERİ DEVRİN SONU OLDU

Gineli oyuncunun transferi ve Rogon Menajerlik Şirketi'nin danışmanlık yaptığı isimlerden biri olması; sarı-lacivertli taraftarlar tarafından homurtuyla karşılanmasına neden olmuştu. Bunun üzerine Twitter mecrasına atılıp hesap açan Fransız futbol adamı Rogon ile hiçbir ticari ilişkisinin olmadığını, Falette transferini de Başkan Ali Koç'un yaptığını açıklamıştı.

Bu açıklaması Ali Koç tepkiyle karşılamış ve Comolli'ye bir uyarıda bulunacağını ifade etmişti.

AÇIKLAMA COMOLLI'Yİ YAKTI!

Açıklama yapmasına gerek yoktu, gerekirse biz onu korurduk diyen sarı-lacivertlilerin 1 numarası, "Falette transferini ben ve yönetim kurulu gerçekleştirdik. Sezon başında Luiz Gustavo transferinde Rogon'dan çok memnun kaldık, bu yüzden o ekiple çalıştık" ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe'de Damien Comolli devrinin kapanmasını hızlandıran süreç yaptığı transferler değil de başkanı ezip yaptığı açıklama olmuştu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya