SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Galibiyet önemliydi

SÜPER LİG | 01.02.2020 20:20

Asist Analiz yazarı Kartal Yiğit, Sergen Yalçın'ın siyah-beyazlı takımın başında teknik direktör olarak sahaya çıktığı Çaykur Rizespor-Beşiktaş karşılaşmasını kaleme aldı.

Kartal YİĞİT Kartal YİĞİT
Galibiyet önemliydi

Sergen Yalçın'ın ilk maçta takıma elinin nasıl değdiği merakla bekleniyordu. Hiçbir teknik adamdan bu kadar kısa sürede fazla bir değişiklik ve katkı sağlaması beklenemez. Sergen Yalçın da doğal olarak motivasyon yönünde bir şeyler yapacaktı bunu da yapmış gözüktü. Özellikle ilk yarıda motive olmuş mücadele yönünden etkili bir Beşiktaş vardı ama eski sıkıntılar yine baş gösterdi. Özellikle savunma anlamında ki hatalar kanatların çok fazla kullanılmaması hepsi yerli yerinde duruyordu. Ancak belki de Sergen Yalçın'ın en büyük artısı Adem Ljajic de olmuştu. Kendisi gibi 10 numara olan Ljajic de gözle görülür kıpırdanma vardı. Gole katkısı hücuma çıkışlarda eski Ljajic yoktu. Bu çok önemli bir gelişme tabi ki tek maça göre bir değerlendirme yapmak da yanlış bakalım gerisi gelecek mi? İlk yarıda erken gelen Burak golünden sonra ikinciyi bulacağını düşündüğümüz Beşiktaş bizleri yanılttı. Defansta yine her zamanki bireysel hatalardan biri olunca Rizespor beraberliği çabuk buldu. İkinci 45'te ise Beşiktaş oyunun genelinde kontrolü Rizespor'a verdi. Ev sahibi özellikle Umar Aminu ile bulduğu net fırsat dahil bir çok pozisyondan yararlanamadı. Beşiktaş gibi bir ekibin bu kadar çok pozisyon vermesi endişe verici. Sergen hocanın bir an önce buna bir çözüm bulması gerek.

Beşiktaş'ın bu maçı kazanacağını düşünüyordum. Çünkü hoca değişiklikleri akabindeki ilk maça hep olumlu yansır. Öyle de oldu. Yine söylüyorum Sergen Yalçın'ın işi bu kadro ile kolay değil. Bu galibiyetin aldatmaması gerektiğini kendisi de biliyor. Bu takım çok kırılgan bir takım çünkü.  Sergen hocanın elbette bir kredisi var. Kadroyu zaten o kurmamış o yüzden bütün hesaplar gelecek sezon için yapılmalı. Birçok isimle yollar ayrılmalı. Bu sezon böyle galibiyetlerin yanı sıra mağlubiyetler de geçecek gerçek maalesef bu. Hocanın fazla yapacağı bir şey yok. Ama bu akşamki galibiyet moral açısından önemliydi yoksa oyun olarak çok fazla bir gelişim yok. Sergen Yalçın'ın galibiyetle başlaması önemliydi çünkü arkasında bugüne kadar hiçbir hocaya verilmeyen destek var. Kendisi için de bundan sonra zorlu 4 maç var bakalım bu seri de neler olacak? Gökhan Gönül için de ayrı bir parantez açmak lazım. Gökhan, kötü de olsa takımı için canla başla mücadele ediyor. Galibiyeti getiren gol de akıl doluydu tebrikler!

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya