SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Emre'nin engeli, sözleşmesi

SÜPER LİG | 06.03.2020 14:11

TÜFAD Başkanı İsmail Dilber, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'in durumunu talimatlarla açıkladı

Emre'nin engeli, sözleşmesi

Fenerbahçe'de Ersun Yanal'ın ayrılmasının ardından Denizlispor maçına kulübede kiminle çıkacağı konusu tartışılmaya başladı. 

Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu'nun Denizlispor maçında yedek kulübesinde görev yapıp yapamayacakları da konuşuluyor.

Türkiye Futbol Antrenörler Derneği Başkanı (TÜFAD) İsmail Dilber, Asist Analiz yazarı Didem Dilmen'e mevzuatı açıkladı.

İsmail Dilber, talimatı şöyle anlattı: "Fenerbahçe'nin A lisansı bulunan bir antrenör ile 2 maça çıkma hakkı bulunuyor, üçüncü maç itibariyle yedek kulübesinde pro lisans sahibi bir teknik direktör bulunması gerekiyor. Bu 2 maçlık süreçte, UEFA A Lisans sahibi yardımcı antrenör esame listesinde görevli antrenör olarak yazılabilir."

İsmail Dilber, B lisans sahibi Volkan Demirel'in isminin yazılamayacağını ama kenardan takımı sevk ve idare edebileceğini sözlerine ekledi.

A lisansı bulunan Emre Belözoğlu ile ilgili ise sözleşme engeli bulunuyor. İsmail Dilber, futbolcu sözleşmesi devam eden Emre Belözoğlu'nun A lisansına rağmen, TFF'ye futbolcu olarak tescil edildiğini, esame listesinde görevli yazılabilmesi için antrenör sözleşmesinin bulunmasının zorunlu olduğunu sözlerine ekledi.

2002'de Dünya Kupası'nda 3. olan A Milli Takım futbolcularımıza prolisans hakkı tanındığı açıklanmıştı, Emre Belözoğlu o takımda görev yaptığı için lisans almıştı. 

İsmail Dilber bu konuyu da açıklığa kavuşturdu: "Eskiden üst düzey futbolcular UEFA A lisansı alabiliyorlardı, ancak talimatlar değişti ve artık tüm antrenör adayı futbolcular B lisanstan başlamak zorundalar. 2002'de verilen A lisans geçiciydi. Sonradan B lisans itibariyle kurslara katıldılar ve hak kazandılar."

Emre Belözoğlu, futbolculuğa devam ederken önce B lisans ve ardından da A lisans kursuna gitti. Eğer Fenerbahçe yönetimi, Emre Belözoğlu'nun futbolcu sözleşmesini fesh edip antrenör sözleşmesi ile yeniden tescil ederse, bu durumda 2 maçlık süresinde takımın başında yedek kulübesinde görev yapabilir.

 

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya