SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Süper Lig'de ilk kadın başkan: Berna Gözbaşı!

SÜPER LİG | 22.11.2019 19:49

Süper Lig'de ilk kadın başkan: Berna Gözbaşı!

Kayserispor’da yapılacak olan olağanüstü genel kurul öncesi, başkanlığa adaylığını açıklayan Berna Gözbaşı getirildi. Buna göre Gözbaşı, Süper Lig tarihinin ilk kadın başkanı oldu.

Kayserispor kulübünden yapılan açıklamada, "30 Kasım Cumartesi günü yapılacak olan genel kurul öncesi mevcut durumda yönetim kurulu üyeliğini yapan Berna Gözbaşı'nın şehrimizin tüm ittifaklarının desteğiyle başkan adaylığını açıklamıştır.

Gelinen bu durumda halen kulüp başkanlığını görevini üstlenen Hamdi Elcuman bir jest yaparak başkanlıktan istifa etmiş ve oybirliğiyle Berna Gözbaşı Kayserispor başkanı seçilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Gözbaşı, kulüp tesislerinde yaptığı basın toplantısında şehrin önemli isimleri ve eski Kayserispor başkanlarının isteği üzerine başkanlığa aday olduğunu söyledi.

"BENİM İÇİN ÇOK ONURLU BİR GÖREV"

Kendisi için çok önemli bir görev olacağını söyleyen Süper Lig’in ilk kadın başkanı, "Bugüne kadar bir sürü değişik görevde yer aldım ama bir Süper Lig ekibinin başkanlığı benim için çok büyük bir onur. Erol Bedir’in başkan olduğu zaman yönetimde çeşitli görevlerim olmuştu" ifadelerini kullandı.

"ŞEHRİN BİRLEŞTİĞİ İSİM OLDUM"

Eski başkan Erol Bedir’den sonra yeni gelen yönetimin olağanüstü kongre kararı aldığını hatırlatan Derya Gözbaşı, "Şehrimizin önde gelen isimleri ve eski başkanların üzerinde birleştiği isim oldum.

Şehrimizin en önemli markası olan Kayserispor’u daha iyi yerlere getirmek için iş hayatımda olduğu gibi mücadele vereceğim. Bu mücadelede yalnız olmadığımı biliyorum. Her kesimin desteğini bekliyoruz. Daha güzel günlerde birlikte olacağız” söylemlerinde bulundu.

BELEDİYE BAŞKANINDAN DESTEK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, çiçeği burnunda başkana destek mesajında bulunurken, "Kentimize sahip çıkma anlayışı içinde hayırlı bir iş oldu.

Başarılı bir girişimci ve her kesimin takdirini kazanmış bir isim. Kayserispor için başkan adayı oldu. Önümüzde bir süreç var ama bu demek değildir ki başka bir düşünce çıkacak. Başkanımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Şehrin de yeni başkanına ve takıma sahip çıkacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

BÜLENT UYGUN’DAN DESTEK

Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, sarı kırmızılı kulübün yeni başkanı olacak olan Berna Gözbaşı için "Türkiye ilk kadın başkan ile çalışmak benim için şereftir.

Gayret edip, el birliği ile Kayserispor’u bu sezon ligde tutacağız. Önümüzdeki sezonlar içinde hem lig hem Avrupa için hedeflerimiz var. Taraftarlarımızın desteklerini esirgememelerini istiyorum" açıklamalarında bulundu.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya