SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Trabzon'da kimi kırgın kimi teslim..

SÜPER LİG | 30.12.2019 19:41

Trabzon'da kimi kırgın kimi teslim..

Süper Lig Cemil Usta Sezonunda ilk yarı sona erdi... Birçok takım teknik direktörüyle yol ayrımına gitti... Ancak Trabzonspor'da Ünal Karaman ile yollarını ayırması hem bordo-mavili camiada hem de futbol kamuoyunca şaşkınlıkla karşılandı.

Öyle ki; Karaman yönetimindeki Trabzonspor, 17 haftada 32 puanı hanesine yazdırarak son 9 yılın rekorunu kırdı. Böylece Fırtına, 2010-11 sezonundan sonra 30 puan barajını aşmış oldu.

AYRILIĞI ASİST ANALİZ DUYURDU

Asist Analiz'in duyurduğu; Trabzonspor - Ünal Karaman ayrılığının yankıları hala sürerken konu muhattaplarından da açıklamalar geldi.

Maç başına 1,94 gol ile Süper Lig tarihinde Trabzonspor'un gol ortalaması en yüksek teknik direktörü olan Ünal Karaman, görevinden ayrılmasının ardından ilk açıklamasını yaptı...

KARAMAN: HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Basın açıklamasını yazılı bir şekilde yapan Karaman, "Ahmet Ağaoğlu ve yönetime, teknik ekipteki arkadaşlara, kulüp personeline ve tüm oyuncularıma teşekkür ederim.

1990'da tesislerinin kapısından sporcu olarak girdiğim, zaman içerisinde 'Dozer Cemil' gibi takım kaptanlığını yapma şerefine mazhar olduğum, 19 aydır teknik adam  olarak hizmet ettiğim Trabzonspor’daki görevimden bugün itibarıyla ayrılmış bulunmaktayım.

KARAMAN: KARARI ANLAYIŞLA KARŞILADIM

Kayseri maçının ardından Yönetim Kurulu tarafından teknik direktörlük görevimin sona erdirildiğine dair alınan karar, tarafıma tebliğ edilmiş ve bu durum tarafımdan anlayışla karşılanmıştır.

Geldiğimiz bu noktada hadiselerin tafsilatını tartışmanın, gönül verdiğimiz Trabzonspor camiasına zarar vereceği kanaatindeyim. Meslek ahlakı anlayışım gereği bugün 'Ünal Karaman'a düşen 'İsmail tevekkülü ve teslimiyeti'dir.

KARAMAN: BİZE YAKIŞANI YAPMAK BOYNUMUZUN BORCU

Şartlar ne olursa olsun bize yakışanı yapmak boynumuzun borcudur. Bahtiyar Vahapzade’nin dediği gibi, 'Mum eğer yanmırsa yaşamır demek. Onun yaşamağı yanmağındadır…" ifadelerini kullandı.

AĞAOĞLU, KARAMAN'A KIRGIN

Bordo-mavililerin 1 numarası; Ağaoğlu da öğlen saatlerinde bir açıklama yaptı. Sorumluluğu üzerine alan Ağaoğlu, Karaman'a olan kırgınlığını da dile getirdi. İşte o açıklamda yer alan ifadeler şunlardı:

"Daha önce söylediğim bir şey vardı. Yaşanan her türlü sıkıntının tek muhatabı benim.

Problem varsa ben eleştirileceğim. Konyaspor maçından sonra yaptığım açıklamada takımın oyunundan memnun olmadığını söylemiştim. Anlaşılan o ki hoca bu sözleri üstüne alınmış.

AĞAOĞLU: HOCA AYRILMAYI KAFASINA KOYMUŞ

Benim Konyaspor maçından sonraki sözlerim hocayı hedef alan ifadeler değildi. Ne yazık ki; hocamız ayrılmayı kafasına koymuş. Dün divan başkanımızla yapılan görüşmede kendisi de bunu ifade etmiş.

Şu an herhangi bir antrenör gündemimizde yok. Bu kulübün kaptanı Jose Sosa. Obi Mikel gibi tecrübeli bir oyuncumuz var. Hüseyin Çimşir 1,5 yıldır takımla çalışıyor. Merak etmeyin mücadelemiz devam edecek.

AĞAOĞLU: SAĞLAM BİR YAPIMIZ VAR

Siz de takdir edersiniz ki sezon ortasında Trabzonspor'un ağırlığını taşıyacak hoca bulmak kolay değil ama ihtimal dahilinde. Bu sorunun üstesinden gelecek bir kadromuz var. Bu kulübün yapısı sağlam.

AĞAOĞLU: HOCAYA SAYGILIYIM AMA KIRGINIM DA

Kurmuş olduğumuz yapı eksilmelerle beraber güç kaybedecek bir yapı değil. Ünal Hoca ile divan kurulu başkanımız ve genel sekreterimiz bir araya geldi.

Kulübün doğruları her zaman kişilerin doğrularının üzerindedir. Hocanın işine ve kişiliğine saygı duyuyorum ancak kendisine bir kırgınlığım var."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya