SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ali Çapan 13-15 Haziran’da Le Mans’da yarışacak

TÜMÜ | 14.02.2020 14:53

Türkiye’nin pistlerdeki yıldızı Ali Çapan, Le Mans yarışı için hazırlıklara başladı.

Ali Çapan 13-15 Haziran’da Le Mans’da yarışacak

Dünyanın en büyük devlerinin prestij yarışı verdiği turnuvada Ali Çapan fırtına estirmeye hazırlanıyor. 24 saat aralıksız devam eden arış 13-15 Haziran tarihlerinde Fransa’da gerçekleşecek.

Dünyanın en çok ilgi çeken sporlarından biri de otomobil yarışları. Türkiye'de popülaritesi son yıllarda artan otomobil yarışlarında Türk pilot Ali Çapan, son dönemde adını, zor şartlarda yapmış olduğu zamanlamalarla sıkça duyurmaya başladı.

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

Dünyanın en büyük devlerinin prestij yarışının verildiği turnuvada değeri 1 milyon Euro civarı olan araçlarla 24 saat boyunca pistte kalınıyor ve sadece iki 2 pilot yarışta oluyor. Dubai’den Paris’e, Barselona’dan Lizbon’a dünyanın önemli şehirlerinde yapılan yarışta tek Türk pilot olarak yarışan Çapan; "Şimdiye kadar aldığımız derecelerle çok güzel bir yol kat ettik. Dubai’de kırdığım pist rekoruyla yarışın favori isimleri arasında gösterilmeye başladım. Hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl ülkemi yeni bir rekorla gururlandırmak istiyorum. Hedefimiz şampiyonluk” diyor.

ALİ ÇAPAN KİMDİR

Ali Çapan ilk kariyer başarılarını 1999, 2000 ve 2001 Türkiye truck race ulusal şampiyonluğunu kazanarak elde etmiştir.

Çapan aynı zamanda, Guinees world blinde speed record olarak adlandırılan 5 adet dünya rekorunu 2011 yılından 2013 yılına kadar kendi ekibinin geliştirdiği Porsche ile kazanmıştır.

Başarılı yarışçı aynı zamanda 2006 yılında da 9 aracı geçerek bir turda elde edilmesi zor bir başarıya ulaşmıştır.

Ali Çapan, 11 yıl sonra kariyerine Isaac Tutumlu ile tekrar ivmeli bir başlangıç yapmıştır.

Çapan, Abu Dhabi'de gerçekleşen dayanıklılık yarışında yarışmaya ilk defa katılmasına rağmen birçok yarış severin ilgi odağı ve favorisi olmuştur.

Diğer bir yandan Muay Thai ve Kickbox sporlarına ilgi duyan Ali Çapan bu sporları gündelik yaşamının önemli bir yerinde tutuyor. Aynı zamanda Federasyonun İstanbul Başkanlığı görevini sürdüren Çapan, ülkemizden bu sporlara gönül vermiş birçok sporcuyu da desteklemektedir.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya