SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ayşe Begüm Onbaşı, memleketi Manisa’da coşkuyla karşılandı!

TÜMÜ | 05.06.2021 23:20

Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı, memleketi Manisa'da coşkuyla karşılandı.

Ayşe Begüm Onbaşı, memleketi Manisa’da coşkuyla karşılandı!

Bakü'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Red Bull sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı için memleketi Manisa'da karşılaşma töreni düzenlendi.

Kentin girişindeki bir otelin önünde Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk tarafından karşılanan Onbaşı, şehir turu attı. Bu sırada Manisalı vatandaşlar, balkonlarından Onbaşı'ya sevgi gösterisinde bulunurken; esnaf da ayakta alkışladı. Hazırlanan otobüsle şehir turu atan ve ardından Manisa Valiliğine gelen Onbaşı, kendisi için düzenlenen mehteran takımının gösterisini izledi.

Gösterinin ardından Onbaşı, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz tarafından makamında kabul edildi. Vali Karadeniz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, dünya şampiyonu Onbaşı'yı altınla ödüllendirdi.

“HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONASI”

Çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getiren dünya şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı, "Şehrimizi gururlandırdığımız için de ayrıca mutluluk duyduk. Zorlu bir sürecimiz vardı. 8-10 saatlik bir antrenmanımız vardı. Birbirimize kenetlendik ve bir olduk. Bu sonucu bekliyorduk. İnşallah bundan sonraki yarışmalara daha hatasız, daha düzgün şekilde hazırlanıp katılmayı planlıyoruz. Başarıya ulaşmamız için yaptığımız işi sevmemiz ve çok çalışmamız gerekiyor. Pes etmememiz gerekiyor. Bu spor ve sanat için de geçerli. 2021 yılında Avrupa Şampiyonası düzenlenecek. Oraya da takım halinde katılacağız. Hedef altın madalya; yine İstiklal Marşı'mızı okutmak. Başarmak istiyoruz." ifadeleriyle duygularını ve hedeflerini aktardı.
 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya