SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Eski NBA oyuncusu Royce White, UFC'ye katılıyor

TÜMÜ | 17.04.2020 13:23

2018'de basketbol yaşantısına nokta koyup MMA'e katılacağını açıklayan eski NBA oyuncusu Royce White, bu yıl il UFC maçına çıkacak.

Eski NBA oyuncusu Royce White, UFC'ye katılıyor

Başarılı bir kolej hayatının ardından 2012 yılında NBA kariyerine başlayan Royce White'ın basketbol yaşantısı hiç de istediği gibi gitmedi... Anksiyete bozukluğu neniyle kariyerine 2 yıl önce nokta koyan 29 yaşındaki oyuncu, spor yaşantısına MMA'de devam edecek.

Karma dövüş sanatları olarak bilinen UFC'de kafese girmeye hazırlanan Royce White, NBA'de neden devam edemediğini de açıkladı. 2012'de draftında; Houston Rockets tarafından 16. sırada seçilen forvet oyuncusu, sene sonunda serbest bırakılmıştı. 2013'te de Sacramento Kings tarafından 10 günlük kontan alan 29 yaşındaki oyuncu, o dönem sadece 3 maça çıkabilmişti.

NBA'de oynadığı dönemde sancılı bir süreçten geçtiğini belirten Royce, mental sıkıntılar yüzünden takımlar ve medya tarafından sergilenen tavırdan dolayı kariyerine devam edemediğini söyledi. 6 yıl önce NBA'den ayrılan ve basketbol yaşantısına Kanada ve İtalya'da devam eden ABD'li oyuncu, 2018'de daha 27 yaşındayken parkelere veda etti...

2019'un başlarında MMA'e katılacağını açıklayan Royce White, bu yıl içinde ilk UFC maçına çıkacak. 29 yaşındaki çiçeği burnunda dövüşçü, hazırlıklarını sürdürüyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya