SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

2018 Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu

TÜMÜ | 20.09.2019 21:07

2018 Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin ülke sporunda Fair Play davranışları yaymak ve onurlandırmak adına 36 yıldır düzenlediği Türkiye Fair Play Ödülleri'nin 2018 yılı kazananları sahiplerini buldu.

Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde gerçekleşen törende TMOK Başkanı Uğur Erdener, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar ve de TMOK yönetim kurulu üyeleri yer aldı. Başkan Uğur Erdener, bu ödülleri organize etmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirtti, "Cumhuriyeti’mizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' diyor. Bu söz spor yapan herkes tarafından bilinen çok anlamlı bir söz. Fair Play, öncelikle iyi insan olmak ve yaşamını doğrular üzerine kurmak, rakibe saygı göstermek, izleyenlere kurallara uygun saygı çerçevesinde bir yarışma izletebilmektir" şeklinde konuştu.

Milli Olimpiyat Komitesi’nin uzun yıllardır hizmet verdiğinin altını çizen TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, "111 yıldır Osmanlı’dan bu yana ayakta duran Milli Olimpiyat Komitesi çatısı altında bu ülkeye hizmet ettiğimiz için çok mutluyum. Yalnız halkımızdan, iyiliği isteyenlerden destek alarak ayaktayız. Türkiye’nin iyisi ne ise onu konuşuyoruz. Bugün hangi spor branşına bakarsanız bakın bir Türk göreceksiniz. Biz, son 4 yıl içerisinde Avrupa Fair Play Birliği’nden 5 ödül aldık. 6 yıl içerisinde Dünya Fair Play ödüllerinden 15 ödül aldık ve bu bir rekordur. Fair Play ödülleri için gittiğimiz 54 Türk kenti ve Bakü’de olmak üzere her yerde ayakta alkışlandık" diyerek Fair Play Ödülleri'nin öneminden bahsetti.


2018 Türkiye Fair Play Ödülleri'ni kazanan kişiler şu şekilde:


Büyük Ödül: Yıldırımbosna Spor Kulübü

Şeref Diploması: Yasemin Adar

Kutlama Mektubu: Konya Basketbol İl Temsilciliği, Erdem Yağız ve Sevtun Doğar Daldaban

Sportif Fair Play Kariyer Dalı

Büyük Ödül: Yılmaz Tokatlı

Şeref Diploması: Mehmet Samsa, Draşhan Arda

Kutlama Mektubu: Fehime Özkan

TMOK Toplumsal Fair Play Ödülü: Eşe Ciğerci, Nuri Şahin

Sportif Fair Play Tanıtım Dalı

Büyük Ödül: Kızlar Sahada Organizasyonu

Şeref Diploması: Dr. Hüseyin Gümüş ve Polis Memuru Ümit Sarıkaya

Kutlama Mektubu: Ahmet Uysal, Hüseyin Buğa, Doç. Dr. Recep Cengiz

Sportif Fair Play Davranış Dalı

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya