SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Federica Pellegrini kulaçları bu kez yatakta attı

TÜMÜ | 27.03.2020 16:24

Yüzmede dünya ve olimpiyat şampiyonluğu bulunan rekortmen yüzücü Federica Pellegrini, kulaçları bu kez havuz yerine yatağında attı.

Federica Pellegrini kulaçları bu kez yatakta attı

EURO 2020 ve Copa America'nın koronavirüs tehlikesi nedeniyle 1'er yıl ertlenemesine karar verilmişti. 2020 Tokyo Olimpiyatları ilk karar yapılacağı şeklinde olmuştu. Yunanistan'ın Olimpia Kasabası'nda sessiz sedasız yakılan olimpiyat meşalesi; Japonya'ya ulaştırılmıştı.

IOC Başkanı Thomas Bach, daha 4,5 aylık bir sürenin olduğunu ve tüm önlemlerin alındığı açıklasa da artan vakalar ve ölüm sayıları bu sene olimpiyatların düzenlenmesine pek imkan bırakmadı. 2020 Tokyo Olimpiyatları da aynı EURO 2020 ve Copa America gibi koronavirüs engeline takıldı ve 2021'e ertelendi.

Bu açıklamanın ardından uzun kulvar (200 metre) dünya rekorunun elinde bulunduran Federica Pellegrini, tepkisini karantina altında verdi. İtalyan yüzücü, 2021'e ertelenen olimpiyatlar için çalışmalarının startını yatağında verdi.

Karantinada olduğu için havuza giremeyen 31 yaşındaki dünya ve olimpiyat şampiyonu apoletli sporcu, "Olimpiyatlara 1 yıl daha var. Bu bir şaka gibi...

Kader mi tesadüf mü bilemem ama bu benim yüzme aşkımı durduramayacak. Bu yaz Tokyo'da havuza girmeyi isterdim ancak tüm dünyada olup bitenlere bakınca erteleme kararının doğru olduğuna inanıyorum" ifadlerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya