SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Gelirler giderlerin %20'sini karşılamıyor'

TÜMÜ | 09.10.2019 13:13

'Gelirler giderlerin %20'sini karşılamıyor'

Son bir hafta içerisinde Fenerbahçe’nin çeşitli branşlarında sponsorluk anlaşmaları imzalanmıştı. Fenerbahçe yönetimi, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe HDI Erkek Voleybol Takımı için Fluo ile anlaşma sağlamıştı.

Fenerbahçe’nin resmi sitesinden açıklanan bilgilere göre erkek voleybol takımında forma sırt , kadın voleybol takımında ise şort ve tayt sponsoru olması için Fluo ile anlaşma sağlandığı öğrenildi.

Başkan Ali Koç, başkan yardımcısı Burhan Karaçam, M&T Group Üst Yöneticisi Alexios Mavrogenis ve yönetici Batuhan Manzakoğlu, Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Mariusz Sordyl ve oyuncusu Ulaş Kıyak ile Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Zoran Terzic ve oyunculardan Eda Erdem Dündar, Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen sponsorluk anlaşması imza törenine katıldı.

‘VOLEYBOLDA YÜZDE 60 AMA SPONSORLAR TOPLAMDA ANCAK YÜZDE 20’YE YETİYOR’

1 yıllık olan anlaşmanın imza töreninde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün voleybol masraflarının yüzde 60’ının sponsorlar tarafından karşılandığını ama başka hiçbir branşta bunun olmadığını belirtti. Ali Koç, ayrıca bu konuda voleybol branşında çalışan reklam bölümünü, Sime Hanımı ve İlker Bey’i tebrik ettiğine değindi. Koç, sponsorluk gelirlerinin ise giderlerin sadece yüzde 20’sini karşıladığının da altını çizdi.

‘KADINLARI SPORA DAHA FAZLA YÖNLENDİRMEK İSTİYORUZ’

Voleybol ve basketbol dahilinde toplam 9 branşta yarışıldığını aktaran Koç, bu iki branşın özellikle de voleybolun kendileri için önemli olduğunu belirtti bunun nedenini ise bu branşlarda kadın sporcu sayısının erkek sayısından fazla olmasıyla açıkladı. Kadınları spora yönlendirmek istediklerini ifade eden Ali Koç, spor tesislerinde ilk defa kadın futbolunu da başlatacaklarını söyledi.

KARAÇAM: BU ANLAŞMA UMARIM 1 YILLA SINIRLI KALMAZ

Başkan yardımcısı Burhan Karaçam, sponsorlukların artmasının önemli olduğuna değindi. Fluo ile yapılan anlaşma için açıklamalarda bulunan Karaçam, Fluo’nun teknolojide önemli bir marka olduğunu belirtti ayrıca anlaşmanın bir yıl ile sınırlı kalmamasını diledi. Sözlerini ise Fenerbahçe’nin sadece futbolla sınırlı bir kulüp olmadığını belirterek noktaladı.

MAVROGENİS: BİZİM İÇİN ÇOK İYİ OLDU

Anlaşma için açıklamalarda bulunan bir diğer isim ise M&T Group Üst Yöneticisi Alexios Mavrogenis’di. Fenerbahçe ailesine katıldıkları için mutlu olduklarını dile getiren Mavrogenis, markalarının tanımı için tercihlerinin Fenerbahçe olduğunu belirtti. Ayrıca sporun Türkiye’de çok popüler olduğunu ifade eden M&T grup üst yöneticisi, bu anlaşmanın kendileri için çok iyi olduğunu dile getirerek sözlerini noktaladı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya