SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay Asist Analiz'e konuştu!

TÜMÜ | 11.10.2019 12:18

Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay Asist Analiz'e konuştu!

Fenerbahçe Erkek ve Kadın Voleybol Takımları, bugün düzenlenen basın gününde Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Fenerbahçe'nin Voleyboldan Sorumlu Yöneticileri İlker Dinçay ve Simla Türker Beyazıt, Asist Analiz'den Uğur Sever'in sorularını yanıtladı ve önemli açıklamalarda bulundu.

'GÖREVE GELDİĞİMDEN BERİ HEDEFİM BABAMLA YAŞADIĞIMIZ KURGUYU TEKRAR EDEBİLMEKTİ'

Yıllarca sarı lacivertli kulübün voleybol şubesinde görev alan Hakan Dinçay'ın oğlu İlker Dinçay, babasının izinden gittiği için bu işi maneviyatı boyutundan bahsederek, "Fenerbahçelilik ayrı bir şey. Ama bu görev verildiğinden itibaren benim için maneviyatı çok farklıydı. Geldiğim zaman benim için hedef de babamla yaşadığımız büyük kurguyu tekrar edebilmekti." ifadelerini kullandı.

İlk sezonda erkek voleybol takımıyla yaşadıkları şampiyonluk hakkında da konuşan Dinçay, "İlk sezonda erkeklerle bunu yaşadık. İnşallah bu sene kadınlarımızla da aynı başarıları, hatta Avrupa’da başarıları yakalamayı bekliyorum ve istiyorum." dedi.

'BU SENE TÜRKİYE'DE TÜM KUPALARA TALİBİZ'

Bu sezon hem erkek voleybolda hem de kadın voleybolda iyi takımlar kurduklarını ifade eden İlker Dinçay, "İyi takımlar kurduk bu sene. Güzel de sponsorluklar ve birliktelikler imzaladık Bilcee de bunlardan bir tanesi. İnşallah Avrupa’da da bir şeyler yaparak bu sene Türkiye’de ve oynadığımız tüm kupalara talibiz. Uzun vadede aynı başarıları yakalamayı planlıyoruz." sözlerini kullandı.

'KÜME DÜŞME POTASINDAYDIK, FARKLI BİR HİKAYE YAZDIK'

Göreve geldiklerinde erkek voleybol takımının mevcut durumundan ve şu anki durumundan da söz eden Dinçay şu ifadeleri kullandı:

"Geçen sene farklı bir hikayeydi. Erkek takımından bu başarılar beklenmiyordu. Biz yönetime ilk seçildiğimizde de takım, hazırlanmış bir takım değildi. Kısa zamanda oluşturulmuş bir takım oldu. Dolayısıyla sezon başında da çok ciddi başarılar yakalayamadık, hatta kötü durumdaydık diyebilirim, küme düşme potasındaydık. Birkaç müdahale ile güzel bir takım havası ve kolej havası yakalandı."

Bu sene beklentinin yüksek olmasından dolayı işlerinin daha zor olduğunu itiraf eden İlker Dinçay sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz de bu hikayeyle birlikte çok mutlu olduk. Bu sene onun üstüne katarak daha iyi bir takım kurduk. Bu seneki işleri daha zor, çünkü beklentiler daha fazla. Üç kulvarda mücadele edecekler, inşallah geçen seneki başarıların devamını getirirler."

sımlaturkerbayazit

SİMLA TÜRKER BAYAZIT: 'FENERBAHÇE HER KULVARDA ŞAMPİYONLUKLARA OYNAR'

Öte yandan yine Fenerbahçe'nin Voleyboldan Sorumlu Yöneticileri'nden Simla Türker Bayazıt da erkek ve kadın voleybol takımlarının genel durumlarını Asist Analiz'den Uğur Sever'e değerlendirdi.

Fenerbahçe'nin her kulvarda şampiyonluklara oynayan bir takım olduğunu ifade eden Simla Türker Beyazıt, "Bu seneki hedeflere baktığınızda Fenerbahçe, her kulvarda şampiyonluklara oynar. Hem erkek hem kadın takımlarında çok iyi takımlar kurduk. Bu sezon kupaları alacağımızı düşünüyorum, inşallah alacağız. Mücadele için hazırız." dedi.

'İKİ TAKIM DA MÜCADELEYE AÇ'

İki takımın da mücadeleye aç ve mücadeleyi seven takımlar olduğunu belirten Beyazıt, "Hem kadın hem erkek voleybol takımı için konuşmak istiyorum. İki takım da mücadeleye aç ve mücadeleyi seven takımlar. Geçen seneki erkek takımımız da çok iyi mücadele ettiler ve inandılar. Gerçekten çok iyi takım oldular, çok iyi oldular.

Birlik ve beraberlik içinde bu başarıyı yakaladılar. Çok güzel bir sezon geçirdik. Taraftarlarımızla birlikte tarih yazdılar. Bu vesileyle taraftarlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’nin neresine gidersek gidelim bizle salonları doldurdular, destek oldular. Onlar da inandılar, her şeyden önce de bizlere başkanımız ve yönetim kurulumuz inandı." ifadelerini kullandı.

'HEM KADIN HEM ERKEKLERDE CEV ŞAMPİYPNLAR LİGİ'NDE OYNAYACAK TEK TÜRK KULÜBÜYÜZ'

Avrupa'daki hedefler hakkında da konuşan Beyazıt, "Bu sene hem kadın hem erkekte CEV Şampiyonlar Ligi heyecanını yaşayacak tek Türk kulübüyüz. Bu bağlamda inşallah orada başarılar yakalayacağımızı düşünüyorum. Avrupa’da hem kadın hem erkek takımımızın başarılar yakalacağını düşünüyorum." sözlerini kullandı.

Öte yandan Fenerium mağazalarında voleybol takımı ürünlerinin de satılmaya başladığının müjdesini veren Simla Türker Beyazıt sözlerini şöyle tamamladı:

"Ayrıca bugün bizim burada olmamızın Bilcee firmasının sponsorluğu için bir aradayız. Yarın ilk defa voleybolda Fenerium mağazalarında, Maraton mağazasında ve de Dereağzı’nda, aynı zamanda online storelarda satışa çıkacak Fenerbahçe voleybol ürünleri. Hem formalar, hem kamp ürünleri. Bu bağlamda bu da bir ilk olacak. Taraftarlarımız çok soruyordu, talepleri vardı, bunun için de çok mutluyuz."

ASİST ANALİZ ÖZEL HABER / UĞUR SEVER

BU HABER, ASİST ANALİZ KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya