SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Futbol sadece futbol değildir

TÜMÜ | 02.10.2019 17:09

Futbol sadece futbol değildir

Bursa'da elektrik akımına kapılması sonucu kolunu kaybeden 36 yaşındaki Metin Bey, futbol sayesinde hayata tutundu.

Metin Koç, 14 Şubat 2009'da Bursa'nın merkez ilçesi Yıldırım'daki Şirinevler Mahallesi'nde bir elektrik direğinden geçen akıma kapılarak sağ kolunu kaybetmiş ve bacağında da kısmi hasar oluşmuştu.

Yaşamının o döneminde amatör bir spor kulübünde futbol oynayan Koç, geçirdiği kazanın ardından aylarca yoğun bakımda kalarak hayatta kalma mücadelesi verdi.

Metin Bey, uzun süren tedavilerin ardından yaşama tutundu ve yeniden sağlığına kavuştuktan sonra antrenörlük eğitimi aldı.

İçindeki futbol aşkıyla beraber yaşanan tüm felaketleri atlatmayı başaran Metin Koç, eğitimini tamamlamasının ardından Arabayatağı Spor Kulübü'nde alt yaş gruplarında antrenör olarak görev almaya başladı.

"Futbol tutkusu beni hayata bağladı"

AA muhabirlerine konuşan Metin Koç, futbol tutkusunu kelimeler ile anlatamayacağını söyledi.

Futbol ile en yakından ve yoğun olarak ilgilendiği dönemlerde talihsiz bir kaza geçirdiğini belirten Koç, bunun ardından uzun süre yoğun bakımda kaldığını aktardı.

Metin Bey, hayatının bu zor döneminde, tekrar futbola döneceği günün hayaliyle yaşadığını anlatarak şunları söyledi:

"Yaklaşık 40 günlük tedavimin ardından taburcu olduktan sonra hastaneye tekrar rapor almaya gittim. Orada müdahalemi yapan doktorlar beni gördüğünde çok şaşırdı, yaşadığıma inanamadılar çünkü çok büyük kaza geçirmiştim. Hastanede yatarken hep futbolu hayal ettim, futbolla yatıp futbolla kalktım. 'Ben çıkacağım ve futbol oynayacağım.' dedim. Antrenörlük hayalim vardı, bunu da başardım. Şimdi çocuklara gelecekleriyle ilgili bir şeyler katmaya çalışıyorum. Gecem gündüzüm bu iş. Maddi olarak bir beklentim yok. Severek isteyerek yaptığım için bu işten keyif alıyorum. Futbol tutkusu beni hayata bağladı."

Koç, kendisi gibi engelli insanlara hayata her zamankinden de sıkı şekilde bağlanmaları gerektiğini tavsiye etti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya