SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

George Clooney Malaga'yı satın alıyor

TÜMÜ | 25.02.2020 13:28

George Clooney, beyaz perdenin ardından yeşil sahalara da adım atmaya hazırlanıyor. Dünyaca ünlü ABD'li aktör İspanya ekibi Malaga'yı satın alıyor.

George Clooney  Malaga'yı satın alıyor

Dünyaca ünlü aktör, yönetmen, yapımcı; George Clooney, futbol dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Beyaz perdedeki başarısını yeşil sahalara da aktarmak isteyen 58 yaşındaki sanat adamı, La Liga ekiplerinden Malaga'yı satın almak istediği iddiaları futbol kamuoyuna bomba gibi düştü.

La Liga 2'de 37 puanla 14. sırada yer alan Endülüs ekibi, yeni sahibini arıyor... İspanya Küçük Hissedarlar Başkanı Antonio Aguilera'nın açıklamaları, Endülüs ekibini satın almak isteyenler arasında dünyaca ünlü aktörün olduğu iddialarını gündeme getirdi.

2010 yılında Katarlı iş adamı ve milyarder; Abdullah Al-Thani tarafından satın alınan Malaga, o dönemki yaptığı flaş transferlerle La Liga'da üst sıralara oynayıp 2012-13 sezonunda da Şampiyonlar Ligi'nde de mücadele etmişti.

Doha Bankası'nın yanı sıra Katar Binicilik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Al-Thani'nin; geçen hafta İspanya Bölge Mahkemesi tarafından kulübün fonlarını zimmetine geçirme suçundan başkanlığını 6 aylığına düşürülmek istemişti.

2018 yılında yaşanan mali krizlerin ardında La Liga'da düşen ve yoluna La Liga 2'de devam eden mavi-beyazlılar, 100 milyon Euro karşılığında satılması gündemde.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya