SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hamza Yerlikaya'dan Abdurrahim Albayrak'a cevap

TÜMÜ | 22.04.2020 10:56

Amatör şubeleri kapatmayı savunan Abdurrahim Albayrak'a Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Hamza Yerlikaya'dan cevap gecikmedi.

Hamza Yerlikaya'dan Abdurrahim Albayrak'a cevap

Koronavirüs nedeniyle spor sekteye uğradı, kulüpler gelirsiz kaldı... Sponsorlar ve yayıncı kuruluş musluğu kapatınca; kulüpler kara kara düşünmeye başladı.

Sıcak para akışı kesilen Süper Lig ekipleri, oyuncularının kapılarını yapılandırma için çaldı. Oyuncu ve menajer ücretlerini ödeyemediklerini belirten Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, tüm kulüpler gibi kendilerinin de kötü günlerden geçtiğini söyledi.

Bir süreliğine amatör şubelerdeki faaliyetlere son vermeleri gerektiğini savunan sarı-kırmızılıların iki numarası, 'aksi takdirde kulübün kapısına kilit vurmak zorunda kalırız' demişti. Bu ifadelere Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya'dan jet bir cevap geldi.

Amatör branşları kapatmanın çözüm olmadığını belirten Yerlikaya, "Abdurrahim Bey'in açıklamasını; talihsiz bir açıklama olarak görüyorum. Kaç sporcu istihdam ediyor, kaçını olimpiyatlara hazırlıyorsun? Büyük kulüplerimizde olimpiyat hazırlığında olan birçok amatör sporcu var...

Amatör şubeleri kapatma kararı; şahsi mi, yönetim kurulu tarafından alınmış bir karar mı? Zor günlerden geçiyoruz. İnfial yaratacak söylemlerden mümkün mertebe uzak durmak gerekir düşüncesindeyim.

4 Büyükler'in amatör spora çok ciddi destekleri var. Devletimiz de bu kulüplere çok ciddi destekler veriyor ve vermeye de devam edecek. Çözüm amatör şubeleri katmak mıdır? Haydi kapattın diyelim; maddi sıkıntıların çözülecek mi?

Spor bir bütündür ve amatör şubeleri kapatmak çözüm değildir. Hele böyle bir noktada... Devletten herhangi bir destek almıyorum deme gibi bir lüksün de yok. Koskoca bir kulübün başkan vekilinin bu tarz açıklamalarda bulunmasını doğru bulmuyorum. Her şey bitti de amatör şubeler mi üzerinize yük oldu? Hiç hoş bir açıklama değildi" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya