SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Hedefimiz Tokyo Olimpiyatları'

TÜMÜ | 23.09.2019 12:45

'Hedefimiz Tokyo Olimpiyatları'

Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda gümüş madalya alan Taha Akgül ve Süleyman atlı yurda döndü ve havaalanında açıklamalarda bulundu.

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Güreş Federasyonu yetkilileri ve Aski Spor Kulübü tarafından karşılanan milli güreşçilerimizden Taha Akgül, rövanşı alıp, olimpiyat şampiyonu olmayı hedeflediğini söyledi. Akgül,

"Tokyo'da Allah'ın izniyle bunu telafi edip, rövanşı alıp olimpiyat şampiyonluğuna ulaşacağım. Bu madalya tabii ki küçümsenecek bir madalya değil ama şampiyonluğa çok alıştığımız için ülkemizi alıştırdığımız için gümüş madalya buruk oluyor"

dedi.

'TOKYO'DA İKİNCİ KEZ OLİMPİYAT ŞAMPİYONU OLMAK İSTİYORUM'

Dünya Güreş Şampiyonası finalinin son saniyelerinin şanssız geçtiğini söyleyen Akgül,

"Aslında müsabakanın geneline baktığımızda bana 1 puan daha verilebilirdi. Ama maalesef son 10 saniye kala engel olamadım ve 6-6 beraberlikte rakibim son puanı aldığı için kural gereği galip geldi. Aslında denk geçen bir maçtı.

Üstün de götürdüğüm bir müsabakaydı ama nasibimizde bu varmış. Ben gitmeden önce de söyledim 'Benim büyük hedefim Tokyo'daki olimpiyatlar. Orada 2'nci kez olimpiyat şampiyonluğu istiyorum.' Buralar onun bir tecrübesi niteliğinde Burada benim için iyi oldu. Rakibimi ve kendimi gördüm. Kötü de güreşmedim, son saniyeye kadar mücadelemi verdim, savaştım"

dedi.

'GÜMÜŞ MADALYA BURUK OLUYOR'

Akgül olimpyatlar için daha çok çalışıp, şampiyonluğa ulaşacağını vurgulerken,

"Bizim takdirimizin dışında bir de Allah'ın takdiri var. Takdirimiz böyleymiş demek ki biraz daha fazla çalışmamız gerekiyor. İnşallah daha fazla çalışacağım. Antrenmanlarımın süresini, şiddetini daha fazla artıracağım. Tokyo'da Allah'ın izniyle bunu telafi edip, rövanşı alıp olimpiyat şampiyonluğuna ulaşacağım. Bu madalya tabii ki küçümsenecek bir madalya değil ama şampiyonluğa çok alıştığımız için, ülkemizi alıştırdığımız için gümüş madalya buruk oluyor. Sevinemiyorsun, üzülemiyorsun. Değişik duygular içinde oluyorsun. Bu duyguları bir kenara bırakıp hazırlanmaya başlamalıyız. 9 ay gibi kısa bir süre var. Artık unutacağız bu maçı ve önümüze bakacağız"

diye konuştu.

SÜLEYMAN ATLI: 'HEDEFİMİZ HER ZAMAN ŞAMPİYONLUK OLDU'

Dünya Güreş Şampiyonası'nın diğer şampiyonalardan daha zor olduğunun altını çizen gümüş madalya sahibi Atlı,

"Çünkü ilk 6'ya giren olimpiyat kotası aldığı için maçların zorluğu ve stres daha çoktu. Elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum. Hedefimiz her zaman şampiyonluk oldu. Gönül isterdi ki şampiyon olmak. Tabii hedefimiz Tokyo'da düzenlenecek olimpiyatlar. Oraya daha iyi bir şekilde hazırlanıp ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Güreş branşında her zaman olduğu gibi üst sıralarda favoriyiz. Olimpiyatlarda da inşallah öyle olacağız"

dedi.

Serbest Stil Milli Takım Antrenörü Abdullah Çakmar ise Kazakistan'a altın madalya için gittiklerini vurgulayarak şu sözleri söyledi:

"Biz oraya altın madalya için gittik. 6 kota alıp, İstiklal Marşımızı okutup, altın madalya almak isterdik. Biz geriye dönüp bakmayacağız, ileriye bakacağız. Bugün Taha'nın aldığı başarılar 7 Avrupa, 2 dünya, 1 olimpiyat şampiyonu. Biz ileride tarih sayfalarını açtığımız zaman çocuklarımız, torunlarımız o sayfada bunları mutlaka okuyacaktır. Tarih olimpiyatları konuşacaktır. Şu an 2 vize aldık olimpiyatlara, inşallah kalifikasyonlarda da iyi neticeler alıp olimpiyatlarda biz spor tarihine güreş olarak vurmak istiyoruz."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya