SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Yüzmek isteyene her yer havuz

TÜMÜ | 04.04.2020 15:20

Karantina döneminde sporcular, tutkularından ödün vermiyor. Gürcistan Yüzme Takımı'nda bir sporcu, kar kış demedi, zorlu şartlarda kulaç attı.

Yüzmek isteyene her yer havuz

Koronavirüs, insan yaşamını bir etkiledi pir etkiledi. Çin'in Wuhan kentinde baş gösteren ve tüm dünyaya yaplan hastalık, her geçen gün artarak devam ediyor. Ülkeler bu vebaya karşı gelmek adına birçok yasak ve kısıtlamayı getirse de nafile. İtalya ve İspanya'da ölümler binlerle anılırken tüm dünya bu virüse savaş açmış durumda.

Turizm, sanat ve spor gibi tüm faaliyetler durduruldu. 2020 Tokyo Olimpiyatları, EURO 2020 Avrupa Şampiyonası ve Copa America'da 1 yıl süreyle ertelendi. Ülke federasyonları liglerini askıya alma kararı aldı. Burundi, Angola, Belarus ve Nikaragua gibi ülkeler uyarılara pek kulak asmasa da bu ülkeler dışında spor hiçbir yerde yapılmıyor.

Tabii sporcular, evlerinde bireysel çalışmalar devam ediyor. Yüzmede; 200 metre (uzun kulvar) dünya rekorunun sahibi Federica Pellegrini, 4 yıldır hazırlandığı olimpiyatların ertelenme kararı duyunca tepkisini ironik bir şekilde dile getirmişti.

Karantina nedeniyle havudan uzak kalan 31 yaşındaki olimpiyat ve dünya şampiyonu yüzücü, yatağında yüzüp çalışmalara start verdiğini eğlenceli bir video ile duyurmuştu.

İtalyan yüzücünün ardından Gürcistan Yüzme Takımı'ndan da hazırlık çalışmalarını anlatan yeni bir video geldi. Deniz yüksekliğinin 2 bin metre üstünde bulunan Kazbegi'de hazılanan Gürcü yüzücüler, soğuk ve kışa aldırış göstermeden karda antrenman yapıyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya