SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ölen kick bokscu Alperen'in ailesi sorumluların cezalandırılmasını istiyor

TÜMÜ | 05.01.2020 13:40

Ölen kick bokscu Alperen'in ailesi sorumluların cezalandırılmasını istiyor

Antalya'da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'nda başına aldığı darbe nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürülen 18 yaşındaki Alperen Atabay'ın ailesi, oğullarının ölümünde ihmali olduğunu iddia ettikleri kişilerin cezalandırılmasını istiyor. 

'HASTANEYE GİTTİĞİMİZDE AMELİYAT EDİLMİŞTİ, 3 GÜN SONRA HAYATINI KAYBETTİ'

Yaşamını yitiren gencin babası Muharrem Atabay, olay günü eşiyle otelde çalıştıkları sırada, oğlunun antrenörünün arayarak "Oğlunuz yaralandı" haberini verdiğini söyledi. 

Hastaneye gittiklerinde oğlunun ameliyat edilmiş olduğunu belirten Atabay, "Doktorlar oğlumun başına aldığı darbe nedeniyle beyin hücrelerinin öldüğünü söyledi. Alperen, 3 gün sonra hayatını kaybetti." dedi. 

'MÜSABAKAYA ÇAĞIRMIŞLAR, BİZİM HABERİMİZ YOKTU'

Atabay, oğlumun son müsabakasına çıkması için kendilerinden izin alınmadığını ileri süren turnuvanın ikinci maçını kaybedince eve döndüğünü anlatan Atabay, şunları ifade etti: "Ertesi gün üçüncü müsabakaya çağırmışlar gitmiş, bizim haberimiz yoktu.

'DARBE ALMIŞ; HAKEM MAÇI DURDURMUYOR, DOKTOR YARIM SAAT SONRA MÜDAHALE EDİYOR'

Müsabaka sırasında başına darbe almış ancak hakem maçı durdurmamış. Maçtan sonra doktor oğluma yarım saat sonra müdahale etmiş. Ambulansla hastaneye kaldırılırken de yolda başka bir ambulansa nakli yapılmış. O nedenle hastaneye çok geç götürülmüş. Oğlumun acısı hala içimizde, sorumluların gerekli cezaları alacağına inanıyoruz."

'OLAYLA İLGİLİ TANIKLIK YAPACAK, ELİNDE GÖRÜNTÜ OLAN HERKESİ MAHKEMEYE BEKLİYORUZ'

Olayda ihmali olanların cezalandırılması için hukuk mücadelesi verdiklerini dile getiren Atabay, davanın üçüncü duruşmasının nisanda görüleceğini bildirdi. Atabay, olayla ilgili tanıklık yapacak, elindeki görüntü ve fotoğrafları paylaşacak kişileri mahkemeye beklediklerini de sözlerine ekledi.

ALPEREN ATABAY'IN VEFATININ ÜZERİNDEN 1 YIL GEÇTİ

8-14 Ocak 2018'de Antalya'nın Kundu bölgesindeki bir otelde gerçekleşen turnuvaya katılan Alperen Atabay, 13 Ocak'taki müsabaka esnasında başına adlığı darbe nedeniyle yaralanmış, sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı özel hastanede doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamamıştı. 

Atabay'ın vefatının ardından Antalya 8. Ağır Ceza Mahkemesinde, olayda ihmali olduğu iddia edilen müsabaka doktoru, hakem ve antrenör hakkında dava açılmıştı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya