SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Paige VanZant, UFC kafeslerine bomba gibi dönüyor

TÜMÜ | 31.03.2020 18:20

UFC dövüşçüsü Paige VanZant'ın kafes hasreti bitiyor. Sakatlığını geriden bırakan 26 yaşındaki dövüşçü, ringlere bomba gibi dönmeye hazırlanıyor.

Paige VanZant, UFC kafeslerine bomba gibi dönüyor

Koronaviriüs nedeniyle spor durma noktasına geldi. Angola, Tayland, Belarus gibi birkaç ülke dışında spora ara vermeyen neredeyse yok. Çin, virüsü atlatmakla kalmadı; 18 Nisan'da ilk santranın yapılacağını açıkladı. Ara vermeye niyeti olmayan bir spor dalı daha var... Karma dövüş sanatları yani UFC...

18 Haziran'da bir müsabaka var ki; aman aman... Khabib Nurmangomedov ile Tony Ferguson kozlarını paylaşacak. Koronavirüs nedeniyle bu dev karşılaşmanın ertelenmesi beklense de UFC Başkanı Dana White, bunun söz konusu bile olmadığını açıklamıştı.

Khabib ile Tony arasındaki maçın yapılacağını yineleyen White, "Bu konudaki kararımız net. Ölmek var dönmek yok" ifadeleriyle ne kadar kararlı olduğunu vurgulamıştı.

UFC dövüşçüleri de hazırlıklarını sürdürüyor... Bunlardan birisi de Paige VanZant... Kadın karma dövüş sanatlarının ünlü isimlerinden birisi olan VanZant, ringe dönmek için gün sayıyor... Koronavirüs nedeniyle karantinada olan ancak kendisi gibi UFC dövüşcüsü olan eşi Austin Vanderford ile hazırlıklarına ara vermeden sürdüren VanZant, son durumunu takipçileriyle de paylaşmaktan geri kalmıyor.

Kariyerinde sadece 12 maça çıkabilen ve bunlardan 8'ini kazanıp 4'ünde de sahadan kırık çıkıklarla ayrılan 26 yaşındaki dövüşçü, ocak 2019'dan beri sakatlıklarla mücadele ediyor. Son maçında Rachael Ostovich'i yenen ancak kolunu kıran VanZant, sahalar dönmek için adeta gün sayıyor...

İyileşme süreci boyunca yinelenen sakatlıklar, 26 yaşındaki dövüşçünün sahalara dönüşün uzun sürmesine neden olmuştu. Öyle ki; 14 Mart'ta Amanda Ribas ile olan randevusuna yetişemeyen VanZant, müsabakadan çekilmek durumunda kalmıştı.

24 Mart'ta kolunu alçıdan çıkaran UFC dövüşcüsü, ringe en kısa sürede dönmek için çalışmalarını sıklaştırdı. Kendisi gibi UFC dövüşçüsü olan eşi Austin Vanderford ile antrenmanların temposunu artırdı...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya