SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Eski UFC dövüşçüsünden dev hizmet

TÜMÜ | 02.04.2020 23:36

Eski UFC dövüşçüsü Phillipe Nover, kendisini Covid 19'la yapılan savaşa adadı. New York'ta hemşirelik yapan Nover, hastanede hayat kurtarıyor.

Eski UFC dövüşçüsünden dev hizmet

Bir zamanlar kafeste rakiplerini öldüresiye döven Phillipe Nover, şimdilerde ise hayat kurtarmak mücadele ediyor. 2003-17 yılları arasında UFC dövüşcüsü olarak kafase giren Nover, şu sıralar insanoğlunun yaşamını tehdit eden Covid 19 yani koronavirüse savaş açmakla meşgul.

ABD'nin New York eyaletinde, koronavirüsle mücadele eden bir sağlık kuruluşunda; hemşire olarak görev yapan 36 yaşındaki veteran dövüşçü, acil serviste verilen yaşam sevincine destek veriyor.

Karma sanat dövüşlerine başladığı sırada hemşire olan ve kafese girince mesleğine ara veren Nover, 19 yaşında başladığı UFC kariyerini 33 yaşında nokta koydu. Emeklilik kararının ardından kendisini aslolan hemşireliğe veren Phillipe Nover, Covid 19 karşı verilen şavaşta yer alıyor.

Yaklaşık 50 bin vakanın saptandığı eyaletteki bir sağlık kuruluşunda görev alan veteran dövüşçü, "New York'un bu virüse karşı çok kötü hazırlandığını söyleyebilirim. Özellikle önlük, N95 maskeleri (özel nefes maskesi) olan kişisel koruyucu ekipmanlarda sıkıntılar var.

Bu gidişle 1-2 hafta içinde tüm saplık sistemi çökebilir. Artan vakalar nedeniyle kimi kurtaracağımızın kararını iyi vermemiz gerekiyor. İtalya ve İspanya'da yaşananları yakında burada da yaşayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya