SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ünlü isimler sokak hayvanları yararına tavla oynayacak

TÜMÜ | 10.03.2021 11:53

Alex De Souza, Muslera, Cedi Osman, Burcu Esmersoy ve Merve Oflaz gibi isimler, sokak hayvanları yararına tavla maçında karşı karşıya gelecek.

Ünlü isimler sokak hayvanları yararına tavla oynayacak

50 Bin TL'lik birincilik ödülü bulunan ve sokak hayvanları yararına gerçekleşecek Türkiye'nin en büyük e-Spor etkinliği İstanbul Tavla Turnuvası 10 Nisan'da başlayacak. Geçen yıl 76 ülkeden 21.940 tavlaseverin katılımıyla Guinness Dünya Rekorları Kitabına giren turnuvanın bu yıl daha büyük ilgi görmesi bekleniyor. Sokak hayvanları yararına düzenlenen ve sosyal sorumluluk keyfinin heyecan dolu saatlerle birleşeceği turnuvanın birincisi 50 bin TL ödül kazanacak. 

İstanbul Tavla Turnuvası, en az 5.000 yıllık geçmişiyle bugün bile her kuşağın en eğlenceli aktiviteleri arasında bulunan tavlayı mobil cihazlara taşıyarak sokak hayvanları yararına bir sosyal sorumluluk etkinliği olarak gerçekleşecek. Tavla severler, İstanbul Tavla Turnuvası'na telefonlarından katılarak hem sokak hayvanlarını koruyacak hem de binlerce ödülden birini kazanma şansı yakalayacak. Turnuvanın birincisi 50 bin TL ödül kazanacak. Sokak hayvanlarına destek ise Hayvan Hakları Federasyonu'na (HAYTAP) bağışlanacak.

10-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Tavla Turnuvası; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Uluslararası Tavla Federasyonu, Vodafone Türkiye, Yemeksepeti, Tavla Stars ve Atölye Grup iş birliğiyle gerçekleşecek. Alex De Souza, Fernando Muslera, Cedi Osman, Burcu Esmersoy ve Merve Oflaz gibi ünlü isimlerin de destek verdiği turnuva, katılımcılara bu isimlerle tavla oynayabilme fırsatı da sunacak.  

TAVLA STARS %100 YERLİ VE ŞİDDET İÇERMİYOR

Türkiye'den yazılımcıların geliştirdiği Tavla Stars herhangi bir şiddet unsuru içermiyor. Sempatik bir bulmaca oyununu andıran karikatürize edilmiş tasarımı sayesinde eğlenceli oyun, oyunculara diğer oyuncuların maçlarını izleme imkanı da sunuyor. Oyun 3 farklı işletim sistemi, mac OS, iOS ve Android üzerinde çalışabilen tek tahta oyunu olma özelliğiyle geniş bir erişilebilirlik vadediyor. Tavla Stars rekabetçi ve strateji odaklı kurgusuyla ile pandemi sırasında oyunu heyecan verici bir aktiviteye dönüştürüyor

2020'DE 5 BİN TON MAMA BAĞIŞLANDI

Sokak hayvanları yararına düzenlenen turnuva geçtiğimiz yıl 76 ülkeden 21.940 tavla severin katılımıyla Guinness Dünya Rekorlarını kırmakla kalmayıp; turnuva sonunda sokak hayvanları derneklerine 5 bin ton mama bağışlandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya