SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

CEV açıkladı! Avrupa'da sezonlar iptal edildi

Voleybol | 23.04.2020 20:50

Koronavirüs nedeniyle CEV de ertelemeden kaçamadı. Voleybolun Avrupa'daki patronu Şampiyonlar Ligi, CEV ve Challenge Cup'taki sezonları iptal etti.

CEV açıkladı! Avrupa'da sezonlar iptal edildi

Çin'de baş gösterip tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, sporu bir vurdu pir vurdu. Hiçbir spor organizasyonu varlığını devam ettirememekte... Belarus, Burundi, Nikaragua, Tacikistan, Tayvan gibi ülkeler; hiçbir şey olamamış gibi futbol musabakalarına devam ediyor.

EURO 2020 ve Copa America gibi dev organizasyonların ertlenemesinin ardından 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları da takvimi 1 yıl geriye attı. Futbol ve olimpiyatların ertelenmesinin ardından FIBA da boş durmadı. 2021 yılında yapılması planlanan EuroBasket'i 2022'ye erteledi.

Futbol ve basketbolda alınan kararlar karşısında CEV de boş durmadı. Avrupa Voleybol Konfederasyonu; dünya genelinde devam eden koronavirüs pandemisi hakkında flaş bir karara imza atıp tüm organizasyonlarını durdurma kararı aldı.

Kulüpler düzeyindeki; CEV Şampiyonlar Ligi, CEV Cup ve Challenge Cup'ın yanında milli takımlar seviyesindeki Avrupa Altın ve Gümüş Ligi organizasyonlarının iptal edildiği açıklandı.

15 Ağustos – 6 Eylül 2020 tarihleri arasında; 4 ülkenin ev sahipliğinde yapılması planlanan 2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası elemelerinin son durumuna ise 1 Temmuz 2020'de bakılacak. Erteleme ya da oynama kararı bu tarihte yapılacak toplantının ardından verilecek.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya