SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Eczacıbaşı VitrA'dan Yasemin Güveli'ye esprili paylaşım

Voleybol | 25.04.2020 17:34

Eczacıbaşı VitrA, sosyal medyadan 1999 doğumlu orta oyuncusu Yasemin Güveli'nin dil sürçmelerinden oluşan esprili bir paylaşıma imza attı.

Eczacıbaşı VitrA'dan Yasemin Güveli'ye esprili paylaşım

Koronavirüs nedeniyle dünyanın 3-5 ülkesi haricinde hiçbir yerinde sportif faaliyetler devam etmiyor. Belarus, Burundi, Tacikistan, Tayland gibi ülkelerin dışında hiçbir yerde meşin yuvarlak dönmüyor. Öyle ki; EURO 2020, Copa America, Tokyo Olimpiyatları, 2021 EuroBasket ertelenmişti.

Hollanda, bu sezon futbol ligini oynanmamış kabul etmiş, voleybol bunca ertelemeye kayıtsız mı kalacak derken CEV, Şampiyonlar Ligi, CEV Cup ve Challenge Cup organizasyonlarını iptal ettiğini açıklamıştı. Şampiyonlar Ligi'nin ertelenmesinin ardından organizasyonun şampiyonluk adayları Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı VitrA ve VakıfBank; Venüs Sultanlar Ligi için alınacak kararı beklemeye koyuldu.

Voleybol takımlarımız da diğer branşlardaki kulüpler gibi tesislerine kilit vurdu ve oyuncularının takiplerini video kayı sistemi üzerinden takibe aldı. Bunun yanında sosyal medyayı da aktif kullanan voleybol kulüplerimiz, yaptıkları eğlenceli paylaşımlarla şu karantina günlerinde biraz da olsa tebessüm etmemizi sağlıyor.

Sosyal medyayı etkin kullanan Eczacıbaşı VitrA Sosyal Medya Ekibi, muzipliklere başvurarak oyuncularına takılmadan geçmiyor.

Örneğin takımın orta oyuncularından Yasemin Güveli'nin maçın ardından röportajı sırasında yaşadığı dil sürçmelerinden bir video oluşturan Tigers'ın sosyal medya ekibi, sonunda da Coffin Dance ile birleştirip güldüren bir paylaşıma imza attı. Videonun altına da "Seni çok seviyoruz Yasemin" notu yazıldı.

YASEMİN GÜVELİ KİMDİR?

Voleybola Eczacıbaşı VitrA altyapısında başlayan Yasemin Güveli, turuncu-beyazlılarda orta oyuncu olarak görev yapmakta. A Takıma 2017-18 sezonunda yükselen başarılı blokör, Beşiktaş ve Karayolları'nda kiralık oynadıktan sonra bu sezon yuvaya dönüş yaptı.

Milli Takım'ın alt yaş kategorilerinde önemli başarıla imza atan Yasemin, Genç ve Yıldız Takımları'nda Dünya dördücülüğü yaşarken Avrupa Gençler Şampiyonası'nda üçüncülük elde etti.

2018-19 sezonu Karayolları'nda geçiren başarılı orta oyuncu, Venüs Sultanlar Ligi'nin normal sezonunu en çok blok yapan oyuncusu ünvanının sahibi oldu. Bu sezon başında yeniden eflatın-beyazlı takımın başarısı için ter döken Yasemin Güveli, 2019 Spor Toto Şampiyonlar Kupası'nı kazanan takımın önemli isimlerinden birisi olmayı başardı.

1999 doğumlu sporcu, Eczacıbaşı VitrA ile 2019 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda ikinci olup koleksiyonuna gümüş madalyayı eklemiş oldu.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya