SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Sultanlar Ligi'ne ithal takım: Maritza Plovdiv

Voleybol | 16.05.2020 17:32

Bulgaristan şampiyonu Maritza Plovdiv, gelecek sezondan itibaren Sultanlar Ligi'nde yer alabilmek içib TVF'nin kapısını çalmaya hazırlanıyor.

Sultanlar Ligi'ne ithal takım: Maritza Plovdiv

Voleybolda ligler tescil edildi, takımlar gelecek sezona dair planları kapsamında transfer çalışmalarına başladı... Bir kulüp var ki geleceği hakkında farklı bir yola başvurup lig değiştirmeyi gündemine aldı.

Bulgaristan'da şampiyonluğa uzun yıllardır ambargo koyan Maritza Plovdiv, Türkiye Voleybol Federasyonu'nun kapısını çalmaya hazırlanıyor.

WorldofVolley sitesinin iddiasına göre sarı-lacivertliler, gelecek sezondan itibaren Sultanlar Ligi'nde mücadele etmek için başruda bulunmaya hazırlanıyor. Haberde; Türkiye Ligi'nin voleybol otoriteleri tarafından dünyanın en güçlü ligi olarak gösterildiği bilgisi de yer alıyor.

Aslından bu benzersiz bir durum değil... Son günlerde voıleybol takımları, daha çekişmeli liglerde yer almak için ardı sıra başka ülke federasyonlarına başvurularda bulunuyor.

Örneğin; Avrupa'nın en yüksek seyirci ortalamasıyla maçlarını dolu bir salonda oynayan Almanya'nın Berlin Recycling takımı, artık Polonya Ligi PlusLiga'da boy göstermek istediğini açıklamıştı. Maritza Plovdiv'in Sultan Ligi, Berlin Recycling takımının da PlusLiga başvurlarının nasıl sonuçlanacağı voleybol camiası tarafından merakla bekleniyor...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya