SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Yaptıklarımızla gurur duyuyoruz'

Voleybol | 06.09.2019 18:42

'Yaptıklarımızla gurur duyuyoruz'

2019 Avrupa Voleybol Şampiyonası yarı final maçında yarın Polonya ile karşılaşacak olan Filenin Sultanları'nda Baş Antrenör Giovanni Guidetti ve takım kaptanı Eda Erdem turnuva ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

'YARI FİNALDE OLMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ'

Guidetti, şu ana kadar yaptıkları şeylerle gurur duyduğunu aktararak, "Yarı finalde olmaktan dolayı çok mutluyuz. İki maçta da muhteşem taraftarın önünde oynayabileceğimiz için, şu ana kadar yaptıklarımız ile gurur duyuyoruz ve zorlu turnuvayı bitirebileceğimiz en iyi noktada bitirme hedefindeyiz.

Yarı finalde bildiğiniz gibi rakibimiz Polonya. Fizik gücüne sahip yüksek bir takım, çok iyi hücumcuları var. Bu maça bu şekilde hazırlanıp, onlara karşı iyi bir mücadele sergileyeceğiz. Tabii ki bu mücadelede taraftarlarımızın desteği bizim için çok çok önemli" değerlendirmesinde bulundu.

'YÜZDÜK YÜZDÜK KUYRUĞUNA GELDİK'

A Milli Voleybol Takımımız'ın kaptanı Eda Erdem ise yarı finale kalmaktan ötürü gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Bence takım olarak elimizden geleni en iyi şekilde gösterdiğimizi düşünüyorum. Sahada güzel bir mücadele vardı. Artık yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Şimdi Polonya ile oynayacağız. Polonya da uzun yıllar sonra yarı finale kalma başarısı gösterdi. Onlar da çok iyi voleybol oynuyorlar, çok disiplinli bir ekip, çok iyi servis atıyorlar ve çok iyi hücumcuları var.

Bizim yarınki maçta taktiklerimizi çok iyi kullanıp, iyi servis atmamız gerekiyor. Biz Ankara seyircisinin önünde, 12 bin taraftarımızın önünde yine güzel bir mücadele göstereceğimize inancımız yüksek. Filenin Sultanları olarak bilin ki sahada son ana kadar mücadelemizi gösterip, adımızı finale yazdırmak için elimizden geleni yapacağız"

A Milli Kadın Voleybol Takımımız yarı finalde yarın saat 19.30'da Polonya ile karşı karşıya gelecek. Diğer maçta ise saat 17.00'de Sırbistan ve İtalya final için mücadele edecek.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya