SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Alt Köşe: Bölgesel Amatör Lig Yokuş Aşağı

Alt Köşe - MÜDAVİMLER | 10.12.2020 12:30

Haydar Bulaca, Bölgesel Amatör Lig'in devam edemiyor olmasının etkisini direkt birinci kişilerle, futbolcular ve teknik direktörlerle konuştu.

Alt Köşe: Bölgesel Amatör Lig Yokuş Aşağı

Kimsenin sahip çıkmadığı Bölgesel Amatör Lig için TFF geçtiğimiz günlerde lige katılacak olan takımlardan ay sonuna kadar dilekçelerini vermesini istedi, ama ligi oynatacağını ima dahi olsa dile getirmedi. 10 aydır mağdur olan insanlara yetkili kişilerin elle tutulur cevaplar verememesi TFF Amatör işlerinin acizliği olarak görüyorum. Birçok teknik adamla konu hakkında düşüncelerini dile getirmesi için görüştüm ama teknik adamların konuya sıcak yaklaşmaması demeç vermemesi de düşündürücü oldu.

Aylardır sıkıntı içerisinde yaşayan oyuncular değişik iş sektörlerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya Sinan Yıldırım’ın zeytin bahçesinde çekilmiş fotoğrafı düşmüştü, fakat Sinan diğer oyunculardan şanslı çünkü çalıştığı zeytin bahçesi aile büyüklerine ait yani, kendi bahçesi. Kalorifer petek tesisatı, taksicilik, kurye, AVM’de güvenlik görevlisi olarak çalışmak zorunda kalan oyuncuların tek bir isteği var liglerin bir an önce başlaması.

Şimdi söz 10 aydır futboldan uzak kalan geçim derdinde olan Amatör Lig oyuncularında…

Bölgesel Amatör Lig Erzincan Ulalarspor 2. başkanı Nihat Özmen’in konu hakkındaki görüşü.

Pandemi sebebiyle geçtiğimiz sezonunun bitimine 4 hafta kala liglerin iptal olması ile başlayan bir mağduriyet söz konusu. Pandemi nedeniyle üst lige katılma hakkı olan veya olmayan kulüpler bir şekil de çıkarıldı. Mesela bizim grupta liglerin tatil edildiği hafta maçlar oynansa 44 puan ile lider Arhavi ile ligde 40 puanı olan DSİ Karadeniz karşılaşması oynanacaktı biz 39 puan ile 3. sırada bulunuyorduk. Diğer maçtan çıkacak sonuca göre lig şekil alacaktı ama maalesef süreç doğru işletilmedi. Biz, Erzincan Ulalarspor olarak birçok oyuncu ile anlaşma imzaladık. Ödeme bekleyen oyuncular var, bu insanların bakmakla yükümlü olduğu kişiler var burada bir mağduriyet yaşanıyor. Sağlıklı bilgi gelmediği için kulüp olarak ortada kaldık takımı toplayalım mı? Toplayamayalım mı? Oyuncular sürekli arıyor doğru düzgün cevap veremiyoruz TFF’nin bir an önce karar verip açıklama yapmasını bekliyoruz.

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig ekibi Maltepespor forması giyen Melih Kartal’ın lig hakkındaki görüşü.

Biz artık işimizi yapmak istiyoruz. 10 aydır pandemi nedeniyle evlerimizdeyiz. Birçoğumuz başka işlere girerek ekmeğini kazanmaya çalışıyor. Hepimizin sorumlulukları var. Mağduriyetimizi gerek sosyal medyadan gerek yanlarına giderek belirttik ancak hiçbir elle tutulur açıklamaları olmadı. Profesyonel ligler başlasın 3-4 hafta oynansın ondan sonra sizi de başlatacağız sözü verildi ama tabii ki de tutulmadı. 2 ve 3.Ligde 13. hafta oynanacak hala bir açıklama yok. TFF’nin bu kadar duyarsız kalmasını cidden anlamıyorum. Biz yapmamız gerekeni yaptık sıra onlarda. Ellerini eğer varsa, vicdanlarına koysunlar ve doğru olanı yapsınlar. Artık yorulduk.
 

Resim


Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig ekibi Yatağanspor forması giyen Ahmet Tüzün’ün lig hakkındaki görüşü.

Dünyayı saran pandemi illeti ülkemizde en çok amatör futbolu vurdu diyebiliriz. Neredeyse 1 yıldır futbola özlem duyan bir amatör camia var, bunun yanında 70-80 bin aile bu süreçte geçim sıkıntısı yaşamakta. Covid-19 virüsünü ülkeye amatör futbol yaymış gibi bir muamele yapılıyor bize yetkililerin çözüm üretememesi de cabası tüm ligler bir şekilde oynatılırken amatörün hala başlamaması yetkili kişilerin yetkisiz kaldığını göstermektedir. Umarım bir an önce ligleri oynatma kararı alırlar ve sevdiğimiz işimize geri döneriz ve tüm dünyayı saran bir hastalıktan bir an önce kurtulmak dileğimle.

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig ekibi Küçükyalı Yelkenspor forması giyen kaleci Kubilay Çatal’ın lig hakkındaki görüşü.

Uzun yıllar profesyonel ligler de yer aldım geçtiğimiz sezon amatör lige döndüm. İlk sezonumda yaşadığım sıkıntıları düşünürken şu anki durumuma bakıyorum 10 aydır evdeyim. Benim gibi birçok arkadaşım evinde ne yapacağımız belli değil futboldan başka bir mesleğim yok gelirim de yok bu yaşta anne baba eline bakar olduk. Bizlere bunu reva gören yetkili kişiler düzenli olarak her ay maaşlarını alıyor onlar için bir sorun yok sorun bizim. Üst liglerin oynanmasında sakınca görmeyen TFF Bölgesel Amatör Lig’in oynanmasında nasıl bir sıkıntı görüyor merak ediyorum. TFF mesleği futbol olan insanlar için acilen çözüm üretmesi gerekiyor utancımızdan evden çıkamıyoruz artık bu zülümün bitmesini istiyoruz.

 

Resim


Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig ekibi Kahta02spor forması giyen Mustafa Can Cap’ın lig hakkındaki görüşü.

30 yaşında bir futbolcu olarak 20 yılını mesleğine adamış, 15 yıl profesyonel son 5 yılını ise Bölgesel Amatör Ligi’nde oynamış bir futbolcu 10 aydır futbol oynayamıyor. Bizlerin tamamıyla mağdur edildiği, sıkıntı, stres, üzüntü kaygı problemleri yaşadığını herkesin bilmesini isterim. Bizler artık bahanelere inanmıyoruz bizlere verilen sözlerin gerçekleşmesini istiyoruz. Amatör ligler futbolun yapı taşıdır, temelidir görmezden gelindiği takdir de ülke futbolu çökmeye kalitesizleşemeye ve bitme noktasına gelir. 11 aydır evine ekmek götüremeyen birey olarak temennim odur ki amatör ligleri bir an önce başlatmanız.

Resim

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya