SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'En Kötü Başkan'

Maçın Hikayesi | 21.06.2020 20:29

AsistAnaliz yazarı İlke Cancanoğlu, Fenerbahçe'nin deplasmanda Kasımpaşa'ya 2-0 mağlup olduğu karşılaşmayı kaleme aldı.

'En Kötü Başkan'

Hedefsiz kalan iki takımın maçında ilk yarı özelinde can sıkıcı bir futbol vardı. Savunmada eksiklikleri olan Fenerbahçe’de, stoper olarak Luiz Gustavo’nun oynaması da orta saha kurgusunu sekteye uğrattı. Ozan Tufan ve Tolga Ciğerci’den oluşan merkezdeki ikili ne savunmada ne de hücumda ekstra işler yapamadı. Önlerinde oynayan Ferdi Kadıoğlu’nun da etkisiz oyunu Kasımpaşa’nın işine yaradı diyebiliriz. Koskoca 45 dakikada Fenerbahçe’nin girdiği pozisyon sayısı sadece üç olmamalı. Evet haftalardır, hatta sezon başından bu yana Fenerbahçe’nin sol bek, sağ bek ve stoper mevkisinde oynayan oyuncuların sürekliliği yok ancak mevcut hücumcuların performansı da ciddi manada soru işaretleri barındırıyor.

Marsilya’dan sezon başında Fenerbahçe’ye transfer olurken Luiz Gustavo, ‘’Marsilya’da stoper oynuyordum ancak bundan memnun değilim.’’ demişti. Fenerbahçe’nin kadro planlamasındaki hatalar Edirne’den Kars’a yol olacak iken savunmadaki eksiklik Gustavo ile ikame edilmeye çalışılmış ancak Kasımpaşa ikinci yarının başında golü bulmuştu. Ne hücumda ne de savunmada hiçbir şey başaramayan üstelik birbirinden tamamen kopuk 11 oyuncu var Fenerbahçe’de. Üstelik bu transfer ile hoca ile çözülecekmiş gibi durmuyor…

Ali Koç ve Yönetimi bu takımın üzerindeki ölü toprağını nasıl atacak bilinmez ancak sahadaki 11+5 oyuncuya da giydikleri formanın Fenerbahçe forması olduğunu anlatmaları şart. Pandemi sonrası kalan sekiz haftada toplam 24 puan varken Fenerbahçe’nin bu döneme hocasız bir isimle girmesi de ayrı bir soru işareti. Kazanılacak bir Avrupa Ligi biletinin getirisi, hem transferde hem de yabancı oyuncuların hedefsiz olmamalarından ötürü Fenerbahçe’nin işine gelebilirdi. Ancak durum öyle olmadı ve Tahir Karapınar göreve getirildi. Yeni sezonda göreve getirilecek hocanın kalan sekiz haftayla değerlendirilemeyeceğinde hepimiz hemfikirken koskoca Fenerbahçe’nin bu sekiz haftayı hocasız geçirmesi de tarihe not olarak düşülmüş oluyor. Fenerbahçe’nin gidişi problemli, evet kafalarda bu sezon bitirilmiş olabilir ancak her hafta sonu taraftarına ‘’Ne izledik biz?’’ dedirtmemeli. Zira Fenerbahçe taraftarı her hafta bunu demekten epey sıkıldı.

Sarı-Lacivertli kulübün kurulduğu günden bu yana onlarca başkanı oldu. En iyisi hangisi tartışmasına girmeyeceğim ancak işler böyle giderse ‘’En Kötü Başkan’’ı çok net şekilde belli olacak…

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya