SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Trabzonspor’a kimse laf etmesin!'

Maçın Hikayesi | 19.07.2020 23:11

AsistAnaliz yazarı Haluk Ayyıldız, Trabzonspor'un kendi evinde Konyaspor'a 4-3 mağlup olduğu ve şampiyonluk şansını yitirdiği maçı yazdı.

Haluk AYYILDIZ Haluk AYYILDIZ
'Trabzonspor’a kimse laf etmesin!'

Trabzonspor camiasına sesleniyorum. Ne zor günlerden gelip geçtiğinizi sakın unutmayın. Beş kuruş parası yoktu, ödemeler bile yapılamıyordu. Öyle bir enkaz alındı ki hepimiz ‘bu kulübün ayağa kalkması çok zor’ diyorduk. Ahmet Ağaoğlu yönetimi, Trabzonspor kulübünü yeniden fabrika ayarlarına soktuğunda, ikinci yılında şampiyonluğa oynar hale gelmesi, aslında mucizedir diyorum başka bir şey demiyorum. Saygı duyulması gerekmektir.

Transfer yasağa aldığı günler, MEN cezasının şampiyonluğa giden yolda Trabzonspor’a sekte vurması. Sakatlıklar, ciddi hakem hataları, COVİD salgını derken yine de ayakta kalmasını başarabilen bu takıma herkes önünü iliklemelidir. Şimdi asıl konuya gelelim. Trabzonspor camiası bir karar vermelidir. Trabzonspor takımı yeniden yarışır mı olmalı, yoksa eskiden olduğu gibi 10 yıl daha beklemeli mi?

Ben derim ki aklıselim olunmalı. Hatırlatalım… 1996 yılında Trabzonspor, Fenerbahçe’ye şampiyonluğu son anda kaptırdı, darmadağın oldu. 2005 yılında Cem Papila faciası yaşandı takım yine şampiyonluğu son anda kaçırdı, dağıldı... 2011 sezonuna şike damgasını vurdu, şampiyonluğu elinden alındı! Ve takım yine dağıldı.

O halde yapılması gereken şu olmalıdır. Bu kulüp kesinlikle aynı hataya düşmemelidir, düşürülmemelidir. Uyanık olunmalıdır. Trabzonspor seneye bu kadronun üzerine 4-5 kaliteli transfer takviyesi yaparsa yine şampiyonluğa oynar. Aksi halde gene dağılır. Peki hangi yol seçilmelidir? Bence yarından itibaren sağlıklı bir düşünce tarzı geliştirilip bu takımın geleceği kontrol altına alınmalıdır. Bilmem anlatabildin mi?

Peki, Trabzonspor bu sezon şampiyonluğu hak etti mi? sonuna kadar hak etti. Ama olmadı. Başakşehir şampiyon oldu, kadrosu daha genişti. Başakşehir yıllardır hep tepelere oynadı, tecrübesini de yaptı ve sonunda mutlu sona ulaştı. Trabzonspor da mutlu olacak. Sabretsin… Trabzonspor kesinlikle doğru yoldadır. Ahmet Ağaoğlu yönetiminin yanlışları yok mudur tabi ki vardır. Onlarda hatalarından ders çıkartıp, nerelerde yanlışlar yaptıklarını değerlendirmelidirler.

Trabzonspor yönetimi yeni sezonda belki de Hüseyin Çimşir ile devam etmeyecek. Bir hatırlatama yapalım. Şenol Güneş Trabzonspor’a geldiğinde çok tecrübesizdi. Öyle günlerden geçti ki, öyle mağlubiyetler aldı ki, neredeyse hocalık kariyeri bitecekti. Fakat dönemin yönetimi Şenol Güneş’in arkasında inatla durdu ve Şenol Güneş de destanlar yazdı. Hüseyin hocanın da arkasında durulursa, ben diyorum ki Hüseyin Çimşir’de ilerleyen yıllarda Trabzonspor’un yeni Şenol Güneş’i olabilir. Neden olmasın ki. Kızanlar olacaktır bana, varsın kızsınlar.

Sonuç olarak Trabzonspor’a kimse laf etmesin. Konya mağlubiyetine rağmen… Son sözüm Uğurcan’a olsun. Performansındaki bu ani düşüşü sen bizden çok daha iyi biliyorsun. Dağıldın, hem de çok dağıldın. Haberin olsun.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya