SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Maçın Hikayesi: Akıl oyunları

Maçın Hikayesi | 03.10.2020 20:56

Fenerbahçe evinde Karagümrük'ü Samatta'nın 2 golüyle mağlup ederken Erol Bulut kenar hamleleriyle oyunu sürekli takımında tuttu. Maçın hikayesini Didem Dilmen kaleme aldı.

Didem DİLMEN Didem DİLMEN
Maçın Hikayesi: Akıl oyunları

Fatih Karagümrük karşısında yoğun presle maça başlayan Fenerbahçe, rakibini iyice boğarak ve çıkmasına izin vermeyerek maçın ilk çeyreğini kontrol altında tuttu. Sahanın mutlak hakimi olmayı hedefleyen Fenerbahçe’nin planı düğümü mümkün olduğunca erken çözmekti. 25’te de Samatta ile kornerden golü buldu.

Erol Bulut merkez oyun kurucu olan Lucas Biglia’ya pres yaparak rakibin organize olmasının önüne geçti. Ön alan baskısıyla hata yapma ihtimali yüksek savunma hattını da rahatsız etti. Tıpkı Galatasaray maçında olduğu gibi alanın tamamını yöneten ve her bölgede yoğun pres yapan bir Fenerbahçe görüntüsü vardı.

Oyunu iki yönlü olarak oynamaya çalışan Karagümrük, rakip kaleye yanaşabildiğinde ise şut seçeneklerini dışarıdan tercih ederek atakları pozisyona çeviremedi. Ceza sahası içine girip Fenerbahçe’yi savunmada az adamla yakaladıkları ve Altay’ın parmaklarının ucuyla çıkardığı 41’deki pozisyon ise en tehlikeli ataktı.

İkinci yarının ilk dakikalarında oyun biraz dengelenmeye başladı, Karagümrük topu kullanmaya ve rakip yarı sahada daha rahat hareket edebilmeye başladı. Bu durum Şenol Can’dan Jimmy Durmaz hamlesiyle desteklense de Erol Bulut da topu geri kazanmak için Mert Hakan’ı, hücuma hız kazandırmak için de Sinan Gümüş’ü alınca ibre yeniden sarı lacivertlilere döndü.

Dönen topları alarak sürekli atak tazeleyen Fenerbahçe’nin hücumunun en etkili özelliklerinden biri rakibi sürekli hareket halinde tutmasıydı. Geri çekilip rakibi üzerine çekip yeniden ileri oynayarak aralarda yarattığı boşluklardan gol bulması gecikmedi, Samatta ikinci kez ağları buldu.

Fenerbahçe’nin kontrolünde bitecek gibi görünürken 78’de Lemos’un elle oynadığına karar veren hakem penaltı noktasını gösterince Karagümrük farkı 1’e indirdi.

Golün ardından oyun Karagümrük’e geçti. Erol Bulut sahaya Cisse’yi sürerek takımını yeniden hücuma yönlendirse de Sabo’nun hızlı atağında ceza sahası içinde Lemos’un müdahalesine hakem bir kez daha penaltı gösterdi ve Lemos da kırmızı kart gördü. Altay bu kez vuruşu kurtardı ve skorun değişmesine izin vermedi.

Son derece dengesiz çıkışlar yapan Lemos’un iki hatası maçı neredeyse beraberliğe getiriyordu.

Erol Bulut’un doğru zamanda doğru oyuncularla doğru hamleleri maçın Fenerbahçe’nin kontrolünde kalmasında büyük rol oynadı. Rakibi her dengeyi yakalamaya yaklaştığında sahaya bir hücum oyuncusu gönderdi. Akıl oyunu sahaya yansıyınca sonuç da geldi.

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya